Pradedami sportuoti žmonės neretai padaro vieną ir esminę klaidą – pradedami sportuoti, jie tiksliai nežino ko nori. „Numesti svorio“, „priaugti svorio“ ir pan. gal ir neblogi tikslai, kuomet sau sakote, jog „gal reikėtų pradėti sportuoti“, tačiau atėję į sporto salę ar pradėdami užsiminėt sportu lauke – jūs turite užsibrėžti konkretesnius tikslus.

Tikslai, kurie mano, jog jų svoris yra per didelis.

Viena dažniausių priežasčių, kodėl žmonės pasiryžta sportuoti yra problemos dėl viršsvorio. Nutarti, jog sveriate per daug yra gerai, tačiau, tam, kad pasiektumėte tam tikrų rezultatų, jums reikia išsikelti konkretesnius tikslus, o tiksliau nutarti, kurios kūno vietos reikalauja daugiausia dėmesio ir darbo ir tai identifikavus, kryptingai dirbti siekiant užsibrėžto tikslo.

Tarkime, nepaisant to, jog jums rodosi, jog visas kūnas reikalauja radikalių pokyčių (tai teisinga), visgi daugiausiai riebalų sukaupia kojos (šlaunys) ir pilvo sritis. Todėl, esant bendram antsvoriui, greičiausiai būtų protinga atlikti kardio pratimus ir susitelkti ties pratimais kojoms bei pilvo presui.

Tarkime, jeigu jūs matote didžiausias problemas kojose arba rankų išorinėse pusėse, tai, kad bėgsite valandą treniruoklyje, vargu ar bus sveika ir pakankamai efektyvu. Kur kas efektyviau būtų pasirinkti kitokią taktiką – 20 min. bėgti, 30 min. skirti pratimams probleminėms vietoms ir dar 10 min prabėgti.

Todėl, pradėdami sportuoti, jeigu turite antsvorio – formuokite ir siekite konkrečių tikslų – sumažinti pilvo apimtį. Sumažinti šlaunų apimtį. Sumažinti užpakalio apimtį ar panašiai. Nepamirškite, jog bendro pobūdžio tikslas „nemesti svorio“ mažina jūsų sporto efektyvumą – jus tiesiog malsitės per treniruoklius, tačiau dirbsite ne kryptingai. Taip pat tikslų formavimas jums padės pasirenkant programą internete ar knygose ar aiškiau suformuluoti savo reikalavimus asmeniniam treneriui.

Tikslai, kuomet svoris yra per mažas

Per mažu svoriu dažniausiai skundžiasi vyrai (o kai kurioms moterims derėtų susimąstyti, jog figūros gražinimas susideda ir iš proporcingumo). Dažniausiai jie siekia priaugti kokybiškos masės. Tačiau čia taip pat daroma klaida – nesuformuluojami aiškus tikslai, todėl ir tokio sporto efektyvumas bei rezultatai smarkiai krenta.

Yra daugybė treniruočių taktikų, tačiau faktas yra tas, kad jūs vienu metu efektyviai negalite auginti ir šlaunų ir bicepsų ir krūtinės. Susiskirstykite savo siekį turėti raumeningesnį kūną dalimis ir nuosekliai tuo siekite.

Labiausiai vyro kūno linijas formuoja pečių linija ir krūtinė. Todėl, galbūt, būtų išmintinga pirmus tris mėnesius auginant kūno masę siekti būtent šių kūno vietų augimo? Arba galbūt krūtinę jau turite šiokią tokią, tuomet būtų protinga pasididinti rankų apimtį?

Bet kokiu atveju – vienos treniruotės metu rekomenduotina atlikti apie šešis pratimus. Norint tikslingai auginti, tarkime, pečius ir krūtinę – po tris pratimus kiekvienai šių kūno dalių vietų būtų itin optimalus variantas jūsų treniruočių taktikai.

Todėl, nepriklausomai nuo to, norite didesnės masės ar mažesnės kūno apimties – susikoncentruokite maksimaliai į tris tikslus, kurie atspindi konkrečias jūsų kūno dalis. Būtent pagal tai rinkitės programą, ją susidarydami patys arba prašydami savo trenerių.