Treniruoklių, sporto pasaulyje, yra labai daug ir įvairių. Dažnai treniruokliai yra skirstomi į grupes ir tik sporto klubuose susiduriame su įvairių tipų treniruokliais – kardiotreniruokliai, velotreniruokliai, bėgimo takeliai, žingsniuokliai ir kt. Bene populiariausi šiuo metu – elipsiniai treniruokliai, kurie ypač populiarūs tarp moterų. Taigi, kas yra elipsinis treniruoklis?

Kas yra elipsinis treniruoklis?

Elipsinis treniruoklis tai yra treniruoklis skirtas gerinti širdies, kraujagyslių veiklai. Kitaip tariant, šiuos treniruoklius tam tikra prasme galima priskirti prie kardiotreniruoklių kategorijos, o skirtumas tas, kad šiuose treniruokliuose skiriasi judėjimo būdas. Elipsiniuose treniruokliuose judama elipsės trajektorija.
Taigi, elipsinio treniruoklio paskirtis – didinti raumenų darbą, tuo apkraunant širdies darbo ritmą. Tokiu būdu yra atsikratoma angliavandenių, riebalų, skysčių pertekliaus. Kadangi šis treniruoklis padidina širdies krūvį, todėl jį būtina naudoti kartu su širdies ritmo matuokliu (dažnai brangesni elipsiniai treniruokliai parduodami kartu su juo).
Gamintojai ir specialistai teigia, kad elipsinių treniruoklių pagrindinis pranašumas yra tas, kad jų teigimu, šio tipo treniruokliuose yra labai gerai subalansuotas raumenų apkrovimas. Jų teigimu, nepaisant to, kad labai gerai treniruojami apatiniai (sėdmenų, kojų) raumenys, tačiau nepamirštami ir rankų. Kitaip tariant, treniruojantis šiais treniruokliais juda ir dirba visas kūnas.
Dėl savo tipo – t.y. dėl to, kad šie treniruokliai ypač gerai treniruoja apatinę kūno dalį jie ir įgyjo tokį savo populiarumą tarp moterų. Maža to, elipsiniai treniruokliai yra įvairių dydžių ir neužima labai daug vietos. Todėl daug žmonių juos perka į savo namus.

Dar šis tas…

Elipsiniu treniruoklių yra įvairių rūšių. Nuo jų tipo ir papildomų funkcijų dažniausiai priklauso ir jų kaina. Paprasčiausių tokio tipo treniruoklių kaina prasideda nuo maždaug 500 litų, o modernesnių, žymesnių firmų treniruokliai gali siekti ir 4000 litų.

Tačiau nepamirškite svarbiausio. Ne kainoje ir ne tame, kas nurodomą ką galima treniruoti tam tikrais treniruokliais slypi esmė. Esmė yra tame, ar įsigiję treniruoklį jus pakankamai juo naudositės tam, kad pasiektumėte savo tikslų.