Vestuvės – labai svarbi šventė visiems, kurie kuria šeimą. Todėl, nenuostabu, jog mes, o ir kiti puslapiai bei treneriai sulaukia daugybės moterų klausimų, kurios nori padailinti savo figūrą prieš svarbiausią šventę. Žinoma, figūra reikėtų rūpintis ne tik jaunosioms, bet ir jauniesiems, bet visgi taip yra, jog moteris labiau rūpinasi savo išvaizda ir ypač tokiomis svarbiomis progomis.

Pirmiausia, verta paminėti, jog mes manome, jog sportas, sveikatos ir linijų laikimasis turėtų būti skirtas ne tam tikroms šventėms, o būtų nuolatinis procesas, lydintis jus gyvenime. Tuomet koreaguoti formų gali ir neprireikti, o jei ir prireiktų, tai padaryti būtų kur kas lengviau. Visgi, kaip ten bebūtų, jeigu skaitote šį straipsnį, greičiausiai atėjote ne paskaitų apie sveiko gyvenimo naudą, o praktinių patarimų, ruošiantis vestuvėms.

Taigi, jeigu norėsite tobulinti savo figūrą prieš vestuves, apie tai turėtumėte pradėti galvoti kaip įmanoma anksčiau. Sakoma, jog po sužadėtuvių vedybos turi įvykti per metus – tai puikus laiko tarpas susitvarkyti ir įgauti reikiamas formas. Jeigu jau praleidote kiek laiko – teks padirbėti smarkiau. Visgi, tobulinti formas turite pradėti kaip įmanoma anksčiau, o jeigu iki jūsų didžiosios šventės liko mėnesis – siūlome pradėti sportuoti, tačiau radikalių pokyčių tikėtis neturėtumėte.

Taigi, dažniausios problemos, rengiantis vestuvėms su figūromis būna šios – per didelis svoris, neišraiškingos kūno linijos. Kiek rečiau moterys ir merginos nori patobulinti (padidinti) savo taip vadinamus apvalumus – krūtinės apimtį ir užpakalį.

Kaip jau supratote, tai yra dvi skirtingos užduotys – pirmu atveju reikalingas svorio mėtimas, antru – šioks toks jo auginimas. Jums gali pasirodyti paradoksalu, tačiau antru atveju rezultatų pasiekti yra kur kas lengviau nei pirmu, kadangi kokybiškai užsiauginti svorio yra kur kas sudėtingiau nei jo numesti.

Taigi, jeigu manote, kad jums reikia mesti svorio, greičiausiai problemų turite ant kojų (šlaunų), užpakalio, pilvo ir galinėse rankų dalyse. Kartais, aišku problemos, būna visur. Taigi, esant tokiai situacijai, pirmas Jūsų žingsnis turėtų būti – mitybos susireguliavimas.

Didelio mokslo mitybos reguliavime iš tiesų nėra, nepaisant to, kad ir ką sakytų specialistai – jiems reikia užsidirbti duonai. Taigi, norėdami mažinti svorį ir riebalus savo kūne iš savo raciono išbraukite viską, kas yra kepama, panaudojant aliejų ar kitus riebalus. Į tą patį draudžiamų produktų sąrašą įtraukite ir absoliučiai visus konditerijos gaminius – tortus, pyragaičius ir sausainius. Garnyrui nebesirinkite bulvių ar jų produktų – norint, kad svoris mažėtų, garnyrui teks rinktis daržoves arba kruopas (ryžius, grikius). Taip pat, maitintis reikia pagal tikslų planą – tuo pat metu ir nedideliais kiekiais.

Apibendrinant, jūsų mityboje gyvulių mėsą, bulves turėtų pakeisti žuvis, vištiena, kalakutiena. Garnyrai turėtų būti iš kruopų arba šviežių daržovių. Valgykite daug daržovių ir gerkite daug vandens. Pamirškite saldainius, šokoladą ir konditerinius gaminius – pyragaičius, sausainius ir tortus. Maitinkitės mažais kiekiais ir dažnai. Ir nevalgykite prieš naktį ar naktį.

Toliau, kalbant apie sportą – jūsų programą turėtų sudaryti dviejų tipų pratimai – t.y. riebalus deginančios taip vadinamos kardio treniruotės (bėgimas, dviračio minimas, lipimas laiptais) ir pratimai, skirti raumenims stiprinti (tokie pratimai sustiprina raumenis, kurie figūrą daro „stangresne“). Taigi, jeigu turite bėdų su galinėm rankų pusėmis, pilvu, šlaunimis ir užpakaliu, jums reikėtų atlikti pratimus tricepsui (pvz. atsispaudimai ant suoliuko, nugara į jį, hantelio lenkimą prie kaklo), kojoms – kojų suvedimą/išvedimą treniruoklyje, kojų lenkima atgal treniruoklyje, įtūpstus ir pritūpimus ir, žinoma, pratimus pilvo presui – pvz. kojų kėlimą romėniškoje kėdėje, atsilenkimus, „dviračio minimą“ gulint.

Tikslesnės programos turėtų būti sudaromos individualiai, atsižvelgiant į kiekvieno žmogaus poreikius.

Kalbant apie moteris, kurios turi problemų dėl per mažo moteriškumo, čia akivaizdu, kad reikėtų koncentruotis į tris pagrindines sritis – pečius, kurie laiko jūsų figūros „karkasą“ , krūtine ir užpakalį. Pečių linijai gerinti skirti pratimai yra tokie: lyno traukimas už nugaros, rankų kėlimas nuo alkūnių į viršų, svorio stūmimas treniruoklyje (stumiant rankas į viršų). Krūtine sustiprinsite ranku suvedimu treniruoklyje, hantelių suvedimu gulint, štangos arba hantelių spaudimu gulint kampu. Kojų (kartu ir užpakalio) apimtis didės, jei darysite pritūpimus, stumsite svorį kojomis, darysite kojų suvedimus ir išvedimus. Ir darysite tai taisyklingai.

Taisyklingą darymą turėtumėte suprasti kaip pratimų darymo strategiją. Svorį metantys žmones turi daryti kaip įmanoma daugiau pakartojimų per 4-5 priėjimus, su mažais svoriais. Tuo tarpu auginantys masę žmonės turi daryti apie 3 priėjimus, su mažai pakartojimų (8-12), su didžiausiais galimais svoriais.

Taip pat, norint geresnių rezultatų, teks naudoti papildus. Nemaišykite jų su anaboliniais preparatais – moterys dažnai mano, kad bet kokie priedai sportuojant daro žalą ir augina „monstrus“. Tai klaidinga. Po 2-3 mėnesių sporto, būtinai įsigykite baltyminių papildų, kurie padės jūsų kūno masei augti.

Na, o kada jau sieksite gražios figūros ir ieškosite tų, kas gali padėti suorganizuoti ir įgyvendinti , kviečiame pasinaudoti mūsų draugų ir partnerių portalu. Vestuvių katalogas „Švęskit“ siūlo nemokamai ieškoti vestuvių fotografų, patalpų nuomos, vestuvinių suknelių ir kitų prekių bei paslaugų jūsų vestuvėms. Prašome atleisti už reklamą, bet be šių partnerių, greičiausiai ir šio straipsnio nebūtų.

Todėl, dar kartą pasikartokim – jeigu norite sumažinti svorį – imatės sveikos mitybos ir pradedate sportuoti. Sportuojate kardio treniruotėmis ir pratimais, skirtais probleminėms jūsų kūno vietoms. Pratimus atliekate darydami didelį skaičių pakartojimų, prieidamos po 4-5 kartus.

Jeigu siekiate didesnės masės, sveikų apvalumų – vengiate kardio treniruočių (bėgimas, dviratis galėtų būti apšilimu, pvz. 5 min). Darote pratimus po 3 priėjimus kiekvieną su 8-12 pakartojimų, naudodamos maksimalius svorius. Orientuojatės į pečių liniją (trapeciją), krūtinę ir pratimus kojoms. Praėjus maždaug trims mėnesiams (kurių metu taip pat maistą orientuojate į daug baltymų turintį maistą), prijungiate baltyminių pagrindu sukurtus papildus.