Kiek kartų per savaitę sportuoti?

35

Daugelis žmonių prieš pradedami sportuoti nežino, kaip pasirinkti kiek laiko jiems reikėtų praleisti sportuojant. Kiekvienam pradedančiam sportuoti ar jau besportuoti, labai svarbu pasirinkti tinkamą treniruočių režimą, nes jis padeda siekti užsibrėžtų tikslų. Maža to, tinkamai pasirinktas režimas neleidžia pervargti ir greitai prarasti motyvacijos.

Treniruočių dažnumas yra skaičiuojamas kartais į savaitę. Treniruočių intensyvumą galima būtų skirstyti į tris lygmenis – a) lengvas b) vidutinis (optimalus) c) pusiau profesionalus.

Lengvajame lygmenyje žmonės sportuoja 1-2 kartus per savaitę. Programos, kurios sudarytos 1-2 dienom, arba tiesiog lankymasis sporto salėje tiek kartų per savaitę apčiuopiamų rezultatų išvaizdos (raumenų auginimo, svorio metimo) srityje greičiausiai neduos. Toks treniruočių dažnumas gali prajudinti jūsų raumenis ir pasitarnauti kaip psichologinė priemonė, bet ne daugiau. Žinoma, geriau 1-2 kartus per savaitę pasportuoti, nei to išvis nedaryti.

Dažniausiai sudaromos programos trims dienoms. Tai optimalus dienų skaičius, sudarytas tokiu principu, kad vieną dieną žmogus sportuoja, vieną ilsisi. Būna situacijų, kada sportuojantis pats pasikoreaguoja savo lankymosi laiką, tačiau rekomenduotina išlaikyti ritmą, kai po sporto vieną dieną yra ilsimasi. Priminsime, kad raumeniui pilnai atsistatyti dažnai reikia net 48 valandų. Trijų dienų treniruotės yra dažniausios, todėl programų tokiam dažnumui yra daugiausia – priklausomai nuo jūsų fizinių galimybių gali būt taikomos labai didelio intensyvumo programos, kurios kartais savo efektyvumu lenkia ir keturių ir daugiau dienų programas.

Pusiau profesionaliam lygmenyje žmonės sportuoja daugiau nei 3 dienas per savaitę. Šį lygmenį pavadinau pusiau profesionaliu tik todėl, kad nebūtų painiavos dėl to, kad juo užsiimti gali tik profesionalai. Tai lygmuo skirtas tiems, kurie iš savo kūno sportu nori išspausti maksimumą. Dažniausiai tokias programas ir naudoja profesionalai, tačiau, jei jūs turite tiek laiko, daug valios ir norite pasiekti labai ženklių rezultatų, rinkitės šį lygmenį. Tačiau nepamirškite, kad dėl didelių apkrovų treniruočių efektyvumas krenta, jų intensyvumas mažėja, dėl stipraus krūvio dažnai reikia naudoti specialius papildus, o ir traumų tikimybė smarkiai padidėja.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis kiek dienų sportuosite?

Pirmiausia, nesvarbu kur sportuosite namuose ar sporto klube nuspręskite, ko jūs siekiate sportuodami. Jei tai yra būdas „prajudinti kaulus“ – sportuokite 1-2 dienas, jei pasijusite geriau, sporte atrasite teigiamų dalykų – padidinti visuomet galėsite. Jeigu norite tobulinti kūno formas – 3 dienų treniruočių programa, pakankamu intensyvumu jų metu, jums bus pats tas. Na o jei nutarėte tapti kultūristu arba po kelių metų varžytis maratone – treniruokitės daugiau nei tris kartus per savaitę. Pasirinkdami treniruočių dažnumą, nepamirškite apskaičiuoti savo laiko – nes, praleistos treniruotės gali nuslopinti jūsų norą sportuoti. O rėžimas ir jo laikymasis sporte labai padeda siekti rezultatų ir neapleisti šios, teisingos veiklos.


Discussion35 komentarai

 1. Kultūristai irgi žmonės, todėl per dažnos treniruotės nuvargins raumenį ir jis nespės atsistatyti. Nuo to bus tik blogiau. Taigi optimaliausias variantas yra 3 – 4 kartai per savaitę. Kita vertus reiktų sportuoti visą savaitę 3 dienas rimtai, o likusias reiktų užsiimti kardio treniruotėmis.

 2. Sniege
  Tai kur jau cia nesutikti..buvau pradejusi kiekviena diena sporto klubo taka minti. i savaites gala nugara ir kojos ojojoj kap jausdavosi, tai tepdavau fastum. gerai susitvarke su skausmu.bet tai vis tiek.. kur mano protas buvo..?

 3. Matai sniege, ne nuo fastumo susitvarke o del to, kad a) priprato organizmas b) nustojai perkraut organizma. Va tiek ir ziniu, fastum’as cia tikrai ne prie ko 🙂

 4. Čia tikrai reklameriu isiveise… ;d visose temose apie ta fastum gel ir terašo… Nu pasigirkit gal kam raumenu kalnus jis užaugino… ar riebalus sumažino.. 😀

 5. TO ADOMIUXX

  Ka pasigirti, akd raumenu kalna ar riebalus fastum sumazino negaliu, nes jiskirtas visai kitiems rupesciams panaikinti- nuo raumenu patempimo, mano drauge ji naudoja jau kokius du metus, nemanau, kad blogas preparatas issiliktu rinkoje tiek ilgai.

 6. To Sniege
  Gal būt kai kuriems jis veikia kai kuriem ne… Aš bandžiau po patempimu ar kokiu ten traumu pasitept su juo bet man jis nifiga neveikia… Geriau jau karšta vonia… Bet teigti kad jis neveikia visiems negaliu… gal tai ir nuo kuno sudėjimo ir dar velniai žino ko priklauso…

 7. Paskaiciau ir regis Sniege paminkla pastatytu vienam sudinam tepalui :))))
  Siaip jei patempete galiu pasiulyt pameginti „Menovazin“ purskala. Jo galite isigyti vaistinese, o kaina apie penkis litus. Man padejo iskesti net labai rimtus nugaros patempimus ir fastum gelis, lyginant su juo yra vaiku tepaliukas…

 8. Va norejau paklausti zmoniu nes susirupinau sirdele. As sportuoju apie 3 dienas stanginei ir 2 dienas taekvando ir kaip kada pradejo sirdi skaudeti manau kad perdaug kruvio gaunu. Bet palyginus kaip as sportuoju tai tik stanginei as nuvargstu ir jauciosi pasportaves o taekwando mes nedarom lbj daug fizinio lavinimo. Taip kad prasau jusu sportiskos nuomones ka man daryti ar mazint sporta iki 4 dienu per savaite ar mest kury nors ir susikaupt ant vieno?

  Dekui iskarto.

 9. Na siaip treneriai turetu stebeti pacio sirdi, nes kodel tau skauda „sirdi“ pasakyti sunku. Pirma, matai, kai sirdziai blogai skauda ne ten kur visi manom ja esant (t.y ne po sonkauliais kairei pusei).
  Tavo abu sportai derinasi, todel nesiulyciau mesti nei vieno. Tiesa, gal kiek keista, kad taekwondo uzsiimineji maziau nei buni treniruokliu saleje

 10. Va tas ir yra kad mes per taekwondo nelabai darom fiziniu pratimu pagrinde formos ir technikos ir praktika ir po treniruosiu nesijauciu nuvarges todel ir einu i sale daugiau. Dar vienas dalykas tas kad as anglijoj ir cia treniruotes skiriasi nuo lietuvos 🙂

 11. Treniruotes treniruotemis, o viskas nuo zmogaus priklauso – kiek is saves reikalausi, tiek ir gausi 🙂

 12. as lankau kase 5 kartais 6 kartus per svaite 7 metus ir nieko neskauda nors stengiuosiu gerai atlikti pratimus . taj as ir manau kad priklauso nuo zmogaus ar jis sutvertas sportui.. ;)~

 13. Dekui uz nuomones bet jau viska issprendziau ;D dbr viskas gerai ir esu patenkintas abiejais sportais 🙂

 14. Aš sportuoju 5 kart per savaitę. 1dienį, 2dienį,4dienį,5dienį treniruoju visą kūną, 3dienį tik kojas. Kasdieną salėje minu dviratį minimum 10min (apsivelku bliuzoną, kad daugiau prakaituočiau). 6dienis ir 7dienis – relax 🙂 Viskas gerai, atrodo nenusilpstu. Svarbu valgyt padoriai reikia, kitaip tikrai galima nusilpt.

 15. LABAS, man 22ji metai. Labai negaliu atitraukti nuo sporto… paskaiciau cia visi raso 2-3 kartus per savaite:) Bet as sportuoju 2-3 kartus i diena po 1.30-2 val. spotuoju namie, darau ivairius pratimus ir pagal video ir savarankiskai (tae bo, aerobika, joga, ir kita) ir noriu paklausti ar as savo organizmui taip kenkiu jau? taip, buna kad paskauda raumenys, bet gi del ko stengiames? del grazaus kuno:)) tai parasykit man savo nuomuone.. sportuoju viena, bei kas antra diena begioju, tai neskaitant i minetas treniruotes. Vasara kas diena plaukioju.

 16. bet aisku buna, kad ner laiko, tai kelias dienas nesportuoji:)))) bet juk taip gera judeti;)))))) Dar norejau paklausti ar yra merginu , kurios kaip ir as sportuoja, bet neturi su kuo 🙂 as noreciau susipazinti ir prisijungti prie taves. o veikla bet kuri domina:)

  aciu.

 17. NU AS SPORTUOJU KASDIEN ISSKYRUS SAVAITGALI IR MANO TRENIRUOTE SUDARYTA TAIP VIENA DIENA STIPRIAI IR SUNKIAI KITA DIENA LENGVAI, NEI MAN KAS SKAUDA NEI KA,DAR KAS VAKARA PRESUI PADARAU PO 500ATSILENKIMU, ESU 3 VAIKU MAMA NORIU NESTUMO PASEKMIU ATSIKRATYTI.

 18. Sveiki, na sporto klubą lankau kiekvieną mielą dienelę po valandą, einu savo noru (motyvas: ne svorio metimas). Raumenys šoktelėjo kaip reikalas. Valgau viską, sausainius, saldainius, bandeles (to nevalgyti negaliu 😀 nors kiekvieną dieną pasižadu, kad bent šiandien nepaimsiu šokolado (aišku nepavyksta)). Tai skaitosi, kad alinu savo raumenis? Ir mažinti krūvį? Ar vis dėlto tai nėra jau taip blogai? man 19, ūgis 1,64, svoris 49.

 19. Jeigu auga raumenys – tai jūs jų nealinate. Visgi, manau, kad jums reikėtų žinoti, jog „valanda“ – nieko nesako. Galima per valandą prieiti prie dviejų treniruoklių arba per ją numinti tik 5 kilometrus. Ir kaip tik manau, kad jūsų sportas yra kaip tik panašus – jūs smarkiai neapkraunate savo organizmo, nes jūs sporto klube nepersidirbat. O jei judate ir judate taip, kad nepavargstate – sveikiname, jūs elgiatės teisingai – net nesiekiant rezultatų žmogui būtina judėti

 20. visiems parašiusiems dar aukščiau už Dovilę – žiūrėkite atsakymą jai. Čia aprašyta yra sportas, kuomet yra siekiami tikslai – t.y. rimčiau pasitreniravęs valandą – pusantros žmogus jaučias tikrai pavargęs – taigi kalbama apie tokias „rutinas“, o ne prisėdimo vieną dieną prie jogos, kitą – dešimties atsispaudimų, dar kitą – dviračiu pavažinėjimo aplink kiemą 🙂
  Bet, brandieji – nepamirškita jūs elgiates labai teisingai. Judėkite – nes judėjimas – sveikatos ir ilgaamžiškumo eleksyras 🙂

 21. As tai kiekviena diena po 1h sportuoju ir nejauciu kad kas skaudetu ir panasiai.

  Y sporta ieina Krutines,Bicepso,nugaros,sparnu,tricepso ir rieso treniravimas o paskutinis tai pilvo preso treniravimas.

 22. Manau tai labai individualu, as esu moteris, sportuoju jau antrus metus reguliariai. I sale einu 2 kartus per savaite . Taciau nepritarciau, jog nuo tokio treniruociu daznumo galima gauti tik psichologini pasitenkinima, be apciuopiamu rezultatu.
  Nors sportuoju tik 2 kart per savaite, taciau akivaizdziai matosi ,jog esu sportuojanti, kunas istreniruotas, strangrus, ko nebuvo pries pradedant sportuoti. ( Beje , pradejusi sportuoti mitybos nekeiciau)

 23. sveiki sportininkai:)pradejau sportuot pries menesi,sportuoju 5 kartus i savaite po valanda su programa,sveikai maitinuosi mano ugis 160,svoris 54,beda ta kad priaugau 2kg norejau numesti apie tris kilogramus bet nesigauna svoris auga gal riebelai tirpsta ir raumenys stipreja nezinau ka daryt…

 24. Ne kilogramuose esmė, o kūno proporcijose. Jeigu riebalų sluoksni „nudeginote“ nuo kažkurių vietų ir jų vaizdas pagerėjo, ko rūpinatės kiek rodo svarstyklės?

 25. Man užtenka keletą kartų per savaitę padraugauti su dviratis treniruoklis. Ir kažkaip viskas okay. :))

 26. Sveiki,as norejau pasiteirauti ar nieko blogo jei as dvi dienas sportuoja o dvi dienas ilsiuosi,nes man del darbo tik taip iseina. Darau kelis pratimus atsilenkimus pritupimus itupstus prisispaudimus kojutempimo pratima ir kelnoju svarmenis. Mano sudejimas yra smulkus as nenoriu numesti svorio,as tiesiog noriu sustiprinti raumenis,o ypac uzpakaliuko raumenis i noriu tobulo uzpakaliuko. Tik nezinau ar tinkamus pratimusdarau irar isvis teisingai sportuoju?

 27. admin

  1. Dvi dienos pertraukos yra per daug. Kaip suprantu sportuojate namie – nelabai suprantame, kodėl negalite sportuoti dažniau (paminėjot apskritai keturis pratimus…).
  2. Ar teisingai atliekate pratimus atsakyti negalime.
  3. Jūsų išvardinti pratimai yra visiškai netinkami užpakalio raumenų stiprinimui, išskyrus įtūpstus. Atsilenkimai skirti pilvo raumenims, atsispaudimai ranko ir pilvo raumenims, svarmenų kilnojimas skirtas rankoms. Tempimo pratimas – jis apskritai čia prie ko???

  Taigi, jei taip atvirai – darote apskritai viską netinkamai. Pasidarykite programą trijų, o geriau keturių dienų per savaitę. Darykite atsispaudimus (3×10 arba 3×15), svarmenų kelimą (3×10), pritūpimus su svarmenimis (4×15), įtūpstus su svarmenimis (4×30), kojų kėlimą atgal, atsiklaupus (4×30), kojų kėlimą atsigulus (3×15), atsilenkimus (3×25). Štai tada, pasportavusi kelis mėnesius taip turėtumėte pajausti raumenų tvirtėjimą. + vartokite baltymus.

  Sėkmės

 28. Sveiki,

  Sportuoju 5 kartus per savaitę, vakarais: kūno dizainas, antuceliulitinė, funkcinė, žodžiu 50 min intensyviai visas kūno dalis, tuomet dar 10-20 min bėgimo takelis ramiai žingsniuoju „į kalną“, savaitgaliais dar su šunimis vaikščiojam po 1,5 -2 val. Pakeičiau mitybą: valgau baltymus, labai riboju angliavandenius (max 40g per dieną), jokių saldumynų, miltinių, alko; vakarienei labai mininaliai ką nors baltyminio. Pirmą mėnesį numečiau 7kg (nes tikslas sumažinti riebalų kiekį ir sutvirtinti raumenis), svėriau 84kg (užsiauginau daug riebalų), ūgis 170cm, dbr 77kg ir taip laikosi jau mėnesį. jaučiuosi aišku tvirtesnė, bet pagrindinis rodiklis vistiek lieka svoris. Kodėl jis nebekrenta, ką darau ne taip ir ką reikėtų daryti, kad svoris-riebalai kristų.

 29. Laba diena, sudėtinga pasakyti, kadangi „sportuoju 5 kartus per savaitę ,,, po 50 min“ nelabai informatyvu. Reikia žiūrėti ką ir kaip sportuojat (anticeliulitinė – tokie pavadinimai, panašu išrasti treniruotes norinčių parduoti trenerių). Galima pasakyti tik tiek – per 50 min. tiek, kiek prirašėte nelabai galima efektyviai spėti. Neaišku, ką reiškia bėgat – kiek sudeginat kolorijų? Kokiu sunkumu bėgas, kiek žingsniuojat? (čia klausimai retoriniai, į juos neatsakinėkite).

  Trumpai tariant, treniruočių kiekis ir laikas nesako nieko – reikia koreaguoti treniruočių programą ir žiūrėti. Kalbant apie 7 kilogramus – nieko nuostabaus – Jūsų svoris buvo gana didelis ir atsikratėte skysčių, o dabar reikia deginti riebalus (išdeginti daugiau kcal nei gaunate). Tam treniruotės turi būti ne tik po 5 kartus bet ir labai intensyvios. Trumpai tarian, kad ir kaip gražiai ir „daug“ pas jus beskambėtų programos, po tų 50 min turite išeiti šlapia, it vandeniu aplieta (ir žinoma, pratimai turi būti priderinti būtent jums).

  O pavaišiojimai su šunimis jie naudingi tik tiek, kad kvepuojate grynesniu oru ir nesėdite. Jokios įtakos svorio metimui jie neturi (kartais mes rekomenduojame pradėti nuo pasivaikščiojimų todėl, kad žmonės turi labai didelių problemų su antsvorių ir pakilę nuo sofos ir iškart užlipę ant takelio, jie gali atsidurti ligoninei)

  Sėkmės

 30. Nesenei pradejau sportuoti,noriu numesti apie 5 kg ir sustangrinti kuną. Ejau i sporto sale dar tik kelis kartus. Sportuoju su programa, kad eiti i sale geriausia 3 kartus per savaite as zinau. Bet nesuprantu kaip su poilsiu. Taprasme 1-iedį,2-ienį ir 3-ienį einu tada 4-ienį ilsiuosi? Ir vel 3 einu 1 ilsiuosi ar kaip?

Leave A Reply