Nepiknaudžiaukite vitaminais

6

Nors sportuojantiems žmonėms neabejotinai reikėtų vartoti daugiau vitaminų, tam, kad išlaikytų savo organizmo tinkamą fizinę būklę. Tačiau, piktnaudžiauti maisto papildais, vitaminais ne tik nerekomenduotina, bet ir pavojinga.

Anot mokslininkų, kiekvieno mūsų organizme yra daugiau nei penki šimtai įvairiausių tiek naudingų, tiek kenksmingų mikroorganizmų. O vitaminai skatina daugintis ne tik geruosius, bet ir bloguosius. Kai pastaruoju ima daugėti, tarkim, šlapimtakiuose, tada šlapime esančios druskos juos „neutralizuoja“ paversdamos kristalais, kurie vėliau su šlapimu pašalinami iš organizmo. Polivitaminai – tos pačios druskos, kurios paverčia kristalais ne tik mikroorganizmus, bet ir pažeistas ląsteles. Tačiau jų organizmas pašalinti negali, todėl ima formuotis akmenys. O štai nuo kalcio pertekliaus gali užkietėti viduriai, padidėti aterosklerozės, širdies ir kraujagyslių, onkologinių ir kitų ligų rizika.

Be to, mokslininkų ištirta, kad žmonės, kurie ilgą laiką vartojo kompleksinius vitaminus, 68 proc. dažniau sirgo odos vėžiu nei jų nevartojusieji. Ir nemanykite, kad saujomis ryjami maisto papildai – panacėja nuo visų ligų. Stenkitės organizmui būtinų medžiagų gauti valgydami sveiką maistą, šviežius vaisius ir daržoves.

DĖMESIO!

Vitamino A perteklius organizme veikia toksiškai: gali skaudėti galvą, kamuoti sąnarių skausmai, mieguistumas, lūžinėti nagai ir retėti kaulų tankis (didėja osteoporozės rizika), prasidėti viduriavimas ir pykinimas. Jei moteris laukiasi, gali pakenkti vaiko vystymuisi.
Natūralus vitamino A šaltinis – citrusiniai vaisiai, obuoliai, mėlynės, bulvės, morkos, pomidorai, kiaušinių tryniai, paprikos, erškėtuogės, galvijų kepenys ir kt.

Kai organizme vitamino B12 per daug, prasčiau pasisavinama folio rūgštis, didėja auglių rizika, gali kamuoti nerimas, apimti panikos priepuoliai ir kt. Natūralus šio vitamino šaltinis ) grūdai, mėsa, kiaušiniai, žalios lapinės daržovės, riešutai ir sėklos.

Vitamino E perteklius didina kraujavimo rizika, silpnina imuninę sistemą. Taip pat gali sutrikusio virškinimo, odos uždegimų ir nuovargio priežastis. Geriausias natūralus šaltinis – augalinis aliejus, riešutai, grikiai, daiginti grūdai, kiaušiniai, pienas ir kt.

Vitamino B1 perteklius gali sukelti alergija, o piktnaudžiavimas folio rūgštimi – pakenkti inkstams, sukelti pykinimą ir kt.


Discussion6 komentarai

  1. Ech pagaliau paaiškėjo teisybė… kad ir vitaminu perteklius kenkia 😀 kitaip sakant viska vartojant su saiku ir tuos pačius steroidus buna viskas gerai… bet jai jau nebevaldai doziu tai aišku atsiliepia sveikatai…

  2. Adomai, kalbama apie pertekliu. As galvojau parasyti straipsni apie metana, bet ten beprotiskai ilgai rasyti. Jei tariant trumpai – tikrasis metanas (ukrainietiskas) yra labai toksiskas anabolinis steroidas, kuris daro labai didele zala kepenimas (reikia vartoti vaistus kepenims kartu), maza to, jis labai toksiskas, o jo rezultatai yra trumpalaikiai. Metano tikroji paskirtis – smarkiai suzeistiem zmonem padeti gryzti i gyvenima. Tarkime, po avarijos atsirofuoja kojos raumenys, tuomet skiriamas metanas, tam, kad juos kuriam laikui sustiprint, taip pasalinant ilga labai gijimo procesa ir stengiantis kuo greiciau integruoti zmogu i visuomene. Blogai yra tai, kad metanas tarsi zinodamas kur truksta, i ten daugiausiai vandens ir pripildo. Taigi, labai realu, kad tarkim desines rankos bicepsas taps nenormaliai didelis lyginant su kairiu (cia pavizdys), maza to, gali atsirasti odos alergija, net iki randu. Bet cia tau sprest…

  3. Taip aš bandžiau metana ir tikrai juo nusivyliau… kalba aina ne vien apie jį… jis jau „mirė“… bet yra steroidu kurie daro labai maža pašalini poveiki jai yra jų neperdozuojama… Aišku yra ir tokiu kuriu šalutinis poveikis atsiliepia po geru 20 metu… yra tokiu kurių pavartojus iš kart jaučiasi pašalinis poveikis… PAŠALINIS POVEIKIS VARTOJANT STEROIDUS YRA. Taip aš su tuo sutinku… Bet kaip sakoma filme „Bigger Faster Stronger“ net ir riešutai turi pašali poveiki… Maistas kuri vartojame kiekviena diena taip pat turi šalutini poveiki kažkam… Nuo visko neapsisaugosi… Bet gyvenant proto ribose visko galima išvengti… Skaičiau ne viena straipsni apie metana, ir visus kitus steroidus… Aš metus laiko rinkau informacija ir pradėjau vartoti… aišku kai vartojau metana aš buvau durnas ir nieko neišmanantis… bet vartojant mažiau kenksmingus preparatus normaliom dozėm tai kažkiek panašįu i vitaminus… tu steroidu pagalba suteiki dideli malonuma, ir paskatinima… TIKRAI NIEKAM NEREKOMENDUOJU VARTOTI STEROIDU.. ypač nieko neišmanant…. Bet kaip sakoma kai pradedi nebeimanoma sustot….

  4. As siuo metu naudoju Basica maisto papilda, daugiau jokiu nevartoju, o Basica man suteikia energijos, darbingumo ir geros savijautos visai dienai.

  5. Sias laikais pasaulyje viskas kenkia… 😀 Bet biski reikia mastyti su galva o ne su akim… Jei sportas patinka ir sportuodamas jauti malonuma uztenka vartoti maisto papildus, vistaminu cia skaitant be maisto… ir po 3-2 metu jau busi savim patenkintas ko pasiekie… 🙂

Leave A Reply