Pirmi žingsniai metant svorį

6

Žinoma, pirmas ir tikrai sveikintinas žingsnis yra tai, kad jūs domitės tuo. Jei jums įdomu, kaip numesti svorio – vadinas patys suprantate, kad turite viršsvorio. Savo bėdos konstatavimas yra pagrindinis žingsnis problemos sprendimui. Kokie kiti, pirmieji žingsniai?

1. Žingsnis – mityba. Mityba vienas svarbiausių tinkamo organizmo funkcionavimo atributų. Kalbant apie svorio metimą – mitybą būtina reguliuoti, tačiau žaisti su ja, tikinti, kad tik ji lemia jūsų kūno svorį – neverta. Pirmiausia, vien tai, kad pakoreaguosite racioną, didelių svorio pokyčių nepadarys. Dietos ir pan. yra gerai, bet norint ilgalaikio ir naudingo efekto, būtina į savo „garderobą įtraukti sporto salę“

2. Žingsnis – informacija. Susirinkite pagrindinę informaciją – kiek kartų treniruotis, kokią treniruočių taktiką geriausia pasirinkti metantiems svorį ir pradėkite. Informacijos papildymus, kaip atlikti vieną ar kitą pratimą, galėsite pasidaryti grįžę po kroso. O krosas ir didelio intensyvumo važiavimas dviračiu – tai pradžia, nuo kurios reikėtų pradėti. Daugelis žmonių vien skaitydami patarimus ir tuo metu valgydami priauga vieną kitą kilogramą.

3. Žingsnis – neapgaudinėkite savęs. Neapgaudinėkite savęs, kad jums reikia daugiau aktyvumo ir subalansuot mitybą. Jei turite antsvorį – jums reikia intensyviai sportuoti, kad jūsų riebalai, kurie apkrauna jūsų širdį, vieną dieną pradėtų nykti.

4. Žingsnis – sportuokite tikslingai. Jei turite antsvorį ir atėjote į salę, bet dar neturite programos ar panašiai – geriausias pratimas jums yra dviratis ir jo mynimas. Nepakenks ir atsilenkimai. Nešvaistykite laiko bereikalingam tupinėjimui. Jūsų treniruočių pagrindas ne treniruokliai su svoriais, o kardio ir elipsiniai treniruokliai.

5. Žingsnis – nusiteikite. Auginti svorį, kur kas maloniau nei jį mesti. Svorį mesti yra tikrai sunku, bet tai nereiškia, kad jūs negalite. Tikėkite savimi ir savo valia. Gali visi. Ir nenusiminkite, jei po savaitės ar kitos svoris nekris. Jei sportuosite intensyviai – jis tikrai pradės kristi. Taigi, nusiteikite, tikėkite ir jums pavyks


Discussion6 komentarai

 1. Gerbiamas ir mylimas autoriau čia citata iš tavo straipsnio „mitybą būtina reguliuoti, tačiau žaisti su ja, tikinti, kad tik ji lemia jūsų kūno svorį – neverta“ Rašai visokias nesamones… parodyk man bent viena žmogu kuris iš oro sužinojo savo geriausia mityba… kaip neekpermentuodamas tai gali sužinoti ? ??
  Vien salės svoriui numesti tikrai neužtenka… mityba sudaro žymiai didesne svorio metimo dali negu sporto salė. Taip kad nors ir moki stumti ant kitų žmonių pirma gal pats pasiskaityk informacijos o tik po to rašyk kažkokius tai staripsnius!
  dar vienas dalykas…“Nešvaistykite laiko bereikalingam tupinėjimui“ dar didesnės nesamonės negalėjai parašyti ? Visas svorio metimas pagrinde remiasi mityba o ne sale. Tad jai turėsi susidares gera mityba darant pritupimus ir visus kitus bazinius pratimus svoris kris… Buk žmogus rašyk apie tai ka žinai… o ne nesamones velk… O tai dar atsiras žmonių kurie patikės kad tai tiesa… kam juos apgaudinėti ?

 2. Auginti svorį, kur kas maloniau nei jį mesti

  Totali nesamonė. Auginti kokybišką masę yra žymiai sunkiau nei ją numesti.

 3. Qlka – tu esi teisus, bet iš konteksto traukti – neteisinga. Paskaityk viska kas parašyta ir žiūrėk ne į vieną sakinį, bet ir į prieš tai buvusius.
  Manau supranti, kad mes kalbame apie „riebalų kaupimą“, o ne apie kokybišką masę. Kalbama apie gulėjimą ant sovos ir piragaičio valgymą, o ne apie stipriai sustrateguotą, daug laiko ir valios reikalaujančią masės auginimo taktiką.
  Aš žinoma galiu parašyti, „riebalus kaupti“ arba „auginti svorį (nekalbų apie masę, kurią auginasi atletai) ir lengva“, bet taip nedarau, tikėdamasis, kad kai kuriuos dalykus skaitantys supras patys. T.y. pagal teksto kontekstą ir t.t. 🙂

  Gerbiamas jaunuoli „Adomiux“ – mitybos pagrindines taisykles žino daugelis (kad Qlka nesikabinėtu 🙂 – elementarios, sveikos mitybos taisykles žino daugelis, t.y. tai, kad reikia valgyti mažiau koloringo maisto, stengtis gauti kuo daugiau baltymų, vitaminų ir t.t ir pan). Tų piramidžių ir pagrindinių tiesų pradžiai tikrai užtenka. Jei aš esu nutukęs, man turbūt reik valgyti mažiau riebaus maisto ir keisti maitinimosi įpročius. Tas suvokiama kiekvienam – be jokių eksperimentų.

  „Vien salės svoriui numesti tikrai neužtenka“ – ten kur parašyta, niekas ir neteigia, kad mityba nesvarbi. Tačiau, esant viršsvoriui ar polinkiui tukti, aš manau, kad yra protingiau ir efektyviau riebalus deginti sporto salėje, nei ieškoti informacijos ir eksperimentuoti prie televizoriaus eilinį kartą kišant į burną riestainį.

  Dėl mitybos dar karta. Mityba, maistas mūsų kūnui suteikia reikalingų medžiagų. Riebalai – tai neišdirbti angliavandeniai. Tai reiškia, kad jų yra per daug. Mano asmenine nuomone, yra geriau valgyti sveikai ir normaliai, o vėliau tuos angliavandenius išnaudoti sporto salėje, nei praleisti n valandų apgaudinėjant save, „renkant informacija“ ir svarstant, kokią dietą čia pasirinkti. Mano nuomone, riebalų atsikratymas ir nepriaugimas, kur kas labiau priklauso nuo to, kaip gautas medžiagas sunaudoji, o ne to, kad apgaudinėji save, vis sakydamas „mano lėta medžiagų apykaita“, „esu linkęs į antsvorį“ ir t.t., o vėliau kankini save, užsiimdamas idiotiškais nevalgymais po 18, didelių salotų kiekių ir t.t.

  Žinoma, maistas ir sportas turi padėti vienas kitam. Kita vertus, mes nekalbame dabar apie niansus. Mes kalbame apie pagrindą, kad reikia veikti, o ne „š“ malt. Tokia pagrindinė šio rašinio mintis. Todėl neinterpretuokite neteisingai.

  P.S. Kolorijas, išnaudojamą energiją esant tam tikram širdies apkrovimo lygiui galima bus panagrinėt kada, bet matot – nelabai kam tai įdomų – peržvelkit komentarus, nors daug informacijos yra, atsiranda žmonių, kurie tingi skaityti, kurie tingi ieškoti ir klausia to paties. Jei dalis žmonių, nesugeba įsiminti trijų raumenų grupių, kas bus, kai čia pradėsi pateikinėti grafikus, lenteles ir formules? Antra vertus, yra žmonių, kuriems toks informacijos pateikimo būdas yra nepriimtinas.

  Su kovo 11 visus!

 4. Aciu uz teisingas mintis, man labai reikia motyvacijos ir palaikymo, o paskaicius autoriaus mintis tiesiog uzsidegu kovai su antsvoriu! esu po gimdymo, tad kunas atrodo tragiskai – pilvas, antsvoris… jau trecia diena minu elipsini treniruokli 3×15 min (namie), tarpe darau atsilenkimus. Tikiuosi ryzto nepritruks! Aciu dar karta uz mintis!

 5. Dekui uz komplimentus. 🙂 Tikiuosi, Jums pades tai. Jei iskils klausimu ir t.t. visuomet rasykite, kuo galesim – tuo padesim 🙂 Sveikatos kudikiui ir mamai!!!

 6. Svoriui mesti svarbiausia sureguliuoti mitybą. Dėl fizinio aktyvumo – taip, nereikia savęs apgaudinėti: judėti arba dirbti kardiotreniruokliu būtina REGULIARIAI. Ir nepainioti žaidimų (krepšinis įeina) su rimtu požiūriu į lieknėjimą.

Leave A Reply