stangos_spaudimas-259x300Štangos spaudimas yra bendro pobūdžio pratimas, skirtas jūsų viršutiniams (krūtinės, rankų ir t.t.) raumenims stiprinti. Darant šį pratimą daugiausia dirba krūtinės ir rankų raumenys. Šis pratimas, pirmiausia, yra skirtas krūtinės raumenims, tačiau jį darant auga ir rankų raumenys, tokie kaip tricepsas ir priešakinės deltos.

Pratimo atlikimas:

Atsigulkite ant suoliuko. Pėdos ir nugara turi būti prispausta prie jo. Štangos grifas turėtų būti šiek tiek žemiau nei jūsų pečiai. Rankomis paimkite štangos grifą ties tomis vietomis, kuriose yra išrėžtas įdubimas. Jeigu tokių nėra – jūsų plaštakos turėtų laikyti grifą maždaug ties alkūnėmis, rankas ištiesus horizontaliai. Pakelkite štangą tiek ir truputi stumtelkit štangą tiek, kad kabliai esantys ant įtvirtinimų netrukdytų nuleisti ir pakelti štangos.

Lėtai (nemeskite) nuleiskite štanga iki krūtinės. Tuo metu įkvėpkite oro. Grifas turi nusileisti maždaug per krūtinės vidurį. Kai grifas pasiekia krūtinę, kelkite jį į viršų, kol išsities alkūnės. Tuo metu iškvėpkite prieš tai įkvėptą orą. Kartokite pratimą.
Baigdami štangą gražinkite į pirminę būklę, t.y. užkabinkite ant tam skirtų kablių.
Dažniausiai pasitaikančios klaidos. Kartais žmonės štangą leidžia ties kaklu. Taip daryti negalima, nenaudinga ir pavojinga. Nugara turi būti visą laiką turi būti prispausta prie suoliuko. Darant pratimą negalima kelti pėdų nuo žemės. Būtina kvėpuoti teisinga (leidžiant – įkvepiam, keliant – iškvepiam).

Iliustracijos

Pratimo pradžia:

Štangos stūmimas

Štangos stūmimas pradžia

Pratimo vidurys:

Štangos stūmimas. Nuleidimas

Štangos stūmimas. Nuleidimas

Pastabos:

Yra dviejų tipų suoliukai štangos stūmimui. Pirmas tipas – štangos suoliukas be įtvirtinimo, antras – su įtvirtinimu. Be įtvirtinimo naudotinas tuomet, kai jūsų rankos pakankamai stiprios ir jūs sugebate išlaikyti lygsvarą. Be to tuomet, kai turite, kas jus „pasaugo“ t.y. kai šalia yra žmogus, kuris prireikus galės kilstelėti štangą. Štangos su įtvaru naudojamos tuomet, kai sunku išlaikyti lygsvarą ir tuomet, kai sportuojate vienas, tam, kad būtų galima užkabinti štangą ant tam skirtų kablių.

Iliustracijos BMF