Mėgėjiškai sportuojant patys svarbiausi etapai yra du. Svarbiausia yra pradėti ir vėliau, kai būna labai sunku – nesustoti. Žmogus jau taip sukurtas Dievo, kad suranda šimtus priežasčių, kodėl jis rytoj dar negali nueiti į sporto salę. Blogai yra tai, kad tai dažniausiai ir būna tik pasiteisinimai, o sporto salės lankymas į darbotvarkę taip ir neįtraukiamas… Todėl keli patarimai mąstantiems apie būtinybę sportuoti, tačiau, vis randantiems priežasčių to nepadaryti.

  1. Žinoma, labai svarbu, kaip jūs atrodote, tačiau, nepamirškite, kad net gražiausia apranga sportui nepaslėps jūsų prastos savijautos ir kūno netobulumo. Todėl, pasiteisinimas, neturiu kuo sportuoti netinka (sporto pradžiai aprangą surasite bet kurioje Maximoje, Rimi ar pan.).
  2. Neturite laiko? Tai melas. Sportuot pradėt galima ir nuo labai trumpų treniruočių. Pusvalandis per dieną sportui jums daug? Tuomet paskaičiuokite, kiek laiko praleidžiate be tikslo naršydami internete.
  3. Nežinote, nuo ko pradėti? Skaitymas, be abejonės yra geras ir naudingas dalykas, bet jis jūsų užpakalio formų tikrai nepataisys, todėl, pradėkite, o vėliau, proceso eigoje, gilinkite savo žinias apie sportą ir pratimus. Mokyklos stadione apibėgti kelis ratus, nereikia jokių žinių.
  4. Nemokėdami sportuoti nedrįstate eiti į sporto klubą? Dauguma klubų turi trenerius, kurie teikia įvadinės treniruotės paslaugą. Naudojantis ją, Jums bus aprodyti įvairūs treniruokliai ir kaip teisingai jais naudotis.
  5. Negalite leisti sau naudotis sporto klubų paslaugomis? Nesvarbu, bėgti mokyklos stadione nieko nekainuoja. Treniruotės namie taip pat. Yra begalės pratimų neturintiems jokios sporto įrangos. Beje, dažnai jie yra itin efektyvus.
  6. Turite problemų su sveikata? Daugybėje klubų dirba profesionalus kinezoterapiautai. Jie jums sudarys tinkamas programas. Problemos su širdimi? Pasakykite tai savo treneriui ir jis jums sudarys programą pagal jūsų sveikatą.
  7. Vienam eiti nedrąsu, o draugo neturite? Sportuojant kalbėti nereikia. Tai blaško. Būkite tik su savimi ir savo mintimis, taip sportuodami tai darysite daug efektyviau. Jei jums nedrąsu dėl kitų sportuojančių, nepamirškite, visi kažkada pradėjo, o ir, tiesa sakant, nelabai kam jūs esate įdomūs. Kiekvienas sportuojantis ne po pliažą vaikšto, todėl, jam svarbiausia tai, kiek svorio jis šiuo metu kelia.
  8. Nežinote ko norite iš sporto ir kaip to siekti? Pradėkite nuo bėgimo, o tik vėliau skaitykit, kokios treniruotės, ką treniruoja ir nuspręsite.
  9. Svarbiausia maistas? Jūs klystat. Svarbiausia, pradėti judėti, o jau tik vėliau koreguoti savo mitybą, todėl, mažiau tokių pasiteisinimų.
  10. Nežinote kokiu sportu užsiimti? Pradėkite nuo nemokamų – bėgimo, šokių, sporto namie.. Vėliau, suprasite ko siekiate ir ką norite tobulinti, bei koks tinkamiausias būdas tai daryti.

Taigi, mažiau pasiteisinimų, o daugiau darbų. Pradėkite, pamatysite labai greitai, arba ilgainiui Jums tai patiks ir be to, jūs nebegalėsite gyventi!