Kartu su tais, kurie užsuka į mūsų svetainę, norime pasidžiaugti vis labiau atšylančiais orais. Regis, šylantis orai priminė žmonėms ne tik būsimą šiltąjį laikotarpį, bet ir tai, kad per žiemą susikaupė šiek tiek nereikalingų kilogramų. Sporto klubai tampa vis pilnesniais, net ir itin ankstyvais rytais, o tai labai džiugina – nes mūsų gretos didėja. Jei jūs vis dar nesiryžtate – šis straipsnis jums.

Smagu matyti, jog žmonės grįžta į sporto sales. Jeigu jūs esate tarp jų – sveikiname ir linkime nesustoti, nes jūs esate teisingame kelyje. Tuo tarpu jeigu mąstote apie ėjimą į sporto klubą – nedvejokite ir prisijunkite prie vis didėjančio bendraminčių būrio.
Tam, kad paskatintume jūs, norėtume paneigti keletą mitų ar bent jau pamėginti panaikinti kai kurias baimes, kurios gali kilti žmonėms, norintiems pradėti sportuoti.

1. Sporto klubas yra brangu.

Taip, sporto klubas yra ne toks jau pigus malonumas, tas yra tiesa – vien abonentinis mokestis, kartais gali ganėtinai smarkiai kirsti per jūsų ar jūsų šeimos biudžetą. Kita vertus, sporto klubas yra tikrai nebloga priemonė jūsų disciplinai pakelti, taigi, jei yra bent menkiausia galimybė – bandykite sportuoti klube.
Net neabejojame, kad jeigu gyvenate didmiestyje, jūsų gyvenamajame arba mikrorajone, kuriame dirbate yra ne vienas sporto klubas. Ir net neabejojame, kad jų kainos – radikaliai skiriasi. Nepamirškite, kad kainų skirtumai atsiranda tik tuo atveju, kai kalbama apie papildomas paslaugas, pvz. baseinus arba pirtis, kurie neturi tiesioginės įtakos jūsų sportui ir jūsų asmeniniams pasiekimams. Taigi, rinkitės klubą ne pagal vardą ar paslaugas, o pagal savo kišenę.

2. Ką rengtis sporto klube?

Ne vienam žmogui, o ypač merginoms, dar nebuvusiems sporto klube, itin opus klausimas dėl aprangos sporto klube. Tačiau tai absoliučiai bevertis klausimas – renkitės taip, kaip jums patogu, nekreipiant visiškai dėmesio į spalvas ar madas. Svarbiausia, kad tai būtų drabužiai, pritaikyti sportui, su kuriais jūs jaustumėtes gerai . Visą kitą – pamirškite.

3. Kaip aš atrodau…

Vienas didžiausių kompleksų, kuriuos turi žmonės, pradedantys sportuoti yra tai, kaip jie atrodo. Patikėkite, niekam nėra įdomu, kaip atrodote jūs – kiekvienas sportuojantis, turi savų problemų ir/ar tikslų, todėl jie ir yra klube. Patikėkite – niekam be jūsų, jūs neįdomūs. Na nebent jūs atrodote itin dailiai… Arba jūs mėginate būti tuo, kuo nesate – pavyzdžiui niekuomet nekėlėte štangos, o pradedate nuo 80 kilogramų svorio, o prispausti grifo šaukiates pagalbos…Būkite savimi ir viskas bus gerai.

4. Kaip elgtis sporto klube?

Nei vienas žmogus, kurį sutiksite sporto klube, neatėjo tiksliai žinodamas kaip elgtis. Papraščiausiai laikykitės elementaraus etiketo ir elkitės taip, kaip norėtumėte, jog elgtusi su jumis kiti. Jeigu nenorėtumėte, jog kas nors užimtų jūsų treniruoklį – neužimkite, neįsitikinę, jog jis laisvas ir jūs. Jeigu nenorėtumėte, jog perseringimo kambaryje jums trukdytų kitų žmonių daiktai – nemėtikite ir jūs savųjų. Čia labai tinka patarlė – jauskitės kaip namie, bet elkites, kaip svečiuose.

5. Kaip naudotis treniruokliais?

Tai nieko naujo ir nieko ypatingo – net daug laiko sportuojantys žmones, dažnai dirba su treniruokliais ne visai taisiklingai. Jeigu esate klube, kuriame yra treneris (o dažniausiai taip ir būna), nekompleksuokite ir paklauskite jo – tam jis ten ir yra. Jeigu nėra arba visgi labai kompleksuojate klausti – pažiūrėkite, dažniausiai ant treniruoklių būna piešinukai arba aprašymai, kaip naudotis vienu ar kitu treniruoklių. Na, o jeigu nėra ir jų – pasižiūrėkite, kokie yra treniruokliai jūsų sporto klube, paminkite dviratį, padarykite atsilenkimus, o informaciją apie treniruoklius ir kaip teisingai dirbti, paieškoję tikrai rasite internete.

6. Neturite programos, pagal kurią sportuotumėte

Tai taip pat yra išgalvota problema. Pirmiausia, jeigu lankote klubą, kuriame yra treneris – dažniausiai pirminę programą jis jums sudarys nemokamai arba už simbolinį mokestį. Na, o ir šiaip – jeigu esate pas mus – vadinasi, žinote, kaip naudotis interneto paieška – o internete, programų skirtu sportui – apstu. Vienas iš šaltinių – mūsų puslapis.
Be abejo, kokius nors dalykus, kurie trikdo – mes pamiršome paminėti, tačiau tikimes, kad pagrindinius mitus, trukdančius sportuoti mes paneigėme. Galbūt jūs žinote daugiau? Pasidalinkite su mumis – tai padės būsimiems sporto lankytojams nebijoti ir žengti gal ir sunkų, bet labai teisingą žingsni.