Visi norintis priaugti masės turi žinoti, kad esminis dalykas, auginantis raumenų masę yra baltymai ir vanduo. Vandenį paliksime kitam kartui, o šį, plačiau panagrinėsime baltymus.

Baltymai yra tokios dalelės, kurios sudarytos iš amino rūgščių ir kitų elementų. Baltymų tipų yra labai daug, o jų sandara yra sudėtinga ir įvairi. Iš esmės vien jų sandarą nagrinėjant galimą būtų prirašyti ne vieną puslapį, o tai nėra aktualu šiam portalui.

Taigi, baltymai yra labai svarbūs visiems, ne tik sportuojantiems. Taip yra dėl to, kad baltymai sudaro kūno ląstelių griaučius, padeda organizmo imunitetui, jų pagalba vyksta fiziniologiniai ir cheminiai procesai organizme.

Nesigilinant į cheminius ir fiziologinius procesus, o šnekant paprastai, sportuojantiems baltymai yra ta medžiaga iš kurios auga jų raumenys. Jei sportuojantis negauna pakankamo kiekio baltymų – jo raumenys elementariai neauga, net gali degeneruoti. Taip yra todėl, kad net nesportuojančiam žmogui baltymai yra būtini, o sportuojantys, ypač auginantis masę privalo jų gauti kur kas daugiau. Smarkiai nesigilinant į procesą – sportuojant ląstelėse atsiranda mikro įtrūkimai, kuriuos turi atstatyti baltymai. Tinkamas sportavimas ir tinkami kiekiai baltymų užtikriną masės augimą.

Baltymų randama įvairiose maisto produktuose – mėsoje (ypač vištienoje), įvairiose kruopose, kiaušiniuose, pieno produktuose, žuvyje, bulvėse ir kt. Taip pat, be abejo, jų gausu specialiuose maisto papilduose, kurie yra skirti sportuojantiems.

Jeigu iškils klausimų arba pageidavimų plačiau panagrinėt baltymų temą – rašykite į e-paštą arba komentuokite!