1bag_of_moneyJei jau užsukote į šią svetainę – reiškia internetas jums nėra svetimas. Turbūt aplankote ne vieną svetainę ar diskusijų lentą, kuriose diskutuojama įvairiausiomis temomis, žinoma neįšvengiant ir sporto bei jo rezultatų aptarimų. Todėl šį kartą apie tai, kaip netapti įvairaus plauko sukčių aukomis.

Kai kalbame apie sportą, neapsigauti yra labai svarbu. Pirmiausia įvairūs treniruokliai, papildai, vaistai ir t.t. kainuoja nepigiai, taigi, pakliuvus į sukčių taikinį, jūsų piniginė gali nukentėti pakankamai stipriai. Antra, kur kas svarbesnė priežastis – jūsų sveikata. Dažnai visokius papildus siūlantys veikėjai patys dorai nežino, ką jie pardavinėja, o visas tas šlamštas pakliūva į jūsų organizmą.

Internete besireiškiančius sukčius galima suskirstyti į tris grupes – tie, kurie kviečia į įvairius seminarus, kuriuose iš jūsų melžiami pinigai. Antrieji yra mažučiai verslininkai, užsiimantys tinkline prekyba, na, o tretieji, sunkiausiai atskiriami – yra reklamos įmonių etatiniai ar laikini darbuotojai.

Pirmuosius atskirti išties paprasta- šie veikėjai dažniausiai siūlo stebuklingus metodus, kaip numesti svorio nesilaikant mitybos reguliavimo, nesportuojant ar pan. Jie siūlo jaustis gerai, vien atėjus pas juos. Žinoma, kai ateisite, jie jau žinos, kaip jus „pamelžti“. Todėl visuomet labai atidžiai nagrinėkite kvietimus į „nemokamus seminarus“, o geriausia – ignoruokite juos apskritai. Juk liaudies išmintis sako, kad nemokamas sūris būna tik pelėkautuose…

Skirtingai nei pirmieji, antrieji yra gerokai šlykštesni. Jie integruojasi į internete veikiančia bendruomenę, parašo kelis pranešimus ir vėliau, neva tarp kitko, užklausia arba pasiūlo „stebuklingus papildus“, kurie sutvarko viską. Juos atskirti gana nesunku – dažniausiai jie veikia diskusijų forumuose ir ten siūlo „natūralius“ ir „efektyvius“ papildus. Kadangi bendruomenės dažniausiai ne itin aktyviai diskutuoja – jie patys išsiduoda, kai ima atsakinėti ar kelti temą į viršų rašydami naujus pranešimus ir jau siūlydami pamėginti tam tikrą produktą.

Trečiasis tipas yra vienas šlykščiausių, nes juos nepatyręs vartotojas atskiria sunkiausiai. Tai reklamos agentūrų darbuotojai ar bendradarbiai. Jie susiranda tikslinius puslapius, tuomet neva netyčia patys užklausia, o galiausiai patys atsako, taip imituodami vykstančią diskusija ir jus sudomindami jų siūlomais produktais. Nepatyrusiam vartotojui išties sunku atskirti, kuomet dirba tokie žmonės. Tačiau ir jie nėra idealūs – dažniausiai jiems tenka „diskutuoti“ daugybėje puslapių, todėl jų tekstai neretai būna nerišlūs, parašomi paskubomis. Antras būdas juos atpažinti, žvilgterėti ar prieš pasisakant žmogui bendruomenė kėlė kokius nors klausimus konkrečia tema. Taip pat reikia atkreipti dėmesį tuomet, kuomet minimas konkretaus produkto pavadinimas, pvz. „Fastum Gel“, „Treniruoklis Ab Rocket“ ar panašiai.

Jums reikėtų atminti, kad visą informaciją, kuri pateikiama internete jūs privalote vertinti labai atsargiai, ypač tada, kai ruošiatės leisti pinigus arba vartoti jūsų organizmą veikiančius produktus. Pinigai galbūt ir sugrįš, o jūs gausite pamoką, tačiau, kai kalba eina apie sveikatą – visą informaciją reikia vertinti labai atsakingai.

Kalbant apie sportą ir su tuo susijusius produktus, bei diskusijas, reikia pasakyti, kad sportas yra paprastas dalykas – jo rezultatus lemia jūsų užsiėmimai, motyvacija, valia ir mitybos subalansavimas. Jokių stebuklų čia nėra ir negali būti – galima išrasti priemonę, kuri padės atsikratyti skysčių ar paspartins kitus procesus, tačiau, atminkite, kad visa tai nėra natūralu ir anksčiau ar vėliau persiduos jūsų sveikatai – juk įvairios piliulės yra apdirbamos jūsų skrandžio, kepenų ir inkstų. O apie įvairius papildus, kurie Lietuvoje net nėra pardavinėjami vaistinėse – net neverta kalbėti, nes tai užtikrintas pinigų paleidimas vėjais arba jūsų sveikatos žalojimas. Todėl, net jei tik norite įsitikinti, kad stebūklų nebūna – tai darykite itin kruopščiai.