Iškarto įspėjame, jog čia nebus plano, motyvacijos pamokų ir programų, kaip numesti svorį greitai ir paprastai. Greit ir paprastai nebūna, o kaip to siekti – mes rašome nuolat. Tačiau čia rasite patarimų rinkinį, kuriuo vadovaujantis jūs galėsite pradėti teisingą kelią link savo svorio reguliavimo.

1. Nusiteikite ilgam procesui, kuris jau prasidėjo. Jeigu jūs skaitote tai, vadinasi, jau nutarėte, jog turite šiokių tokių problemų su svoriu. Labai gerai, jog pradėjote veikti – ieškoti informacijos, domėtis. Tačiau tai tik mikroskopine dalelė to, ką jums reiks nuveikti tam, kad pasiektumėte trokštamų rezultatų. Pasiruoškite tam – tai ilgas procesas.

2. Veikite. Visgi, jeigu nutarėte „pasirinkti informacijos“ ir tai darote nebe pirmą valandą ir planuojate tai tęsti visą savaitę – jūs jau klaidžiojate. Turite veikti ir kuo greičiau tuo geriau. Jokių pasiteisinimų. Savo žinias galėsite papildyti ir grįžę iš sporto.

3. Sportas nėra malonus procesas. Ir kuo tai greičiau suprasite – tuo jums bus lengviau jį iškęsti. Visos kalbos apie „malonumą sportuoti“ tėra sporto klubų, aprangos ir papildų gamintojų reklaminiai šūkiai. Siekiant rezultato reikia sportuoti nuolat ir daug. Jūs prarasite energiją, jūs bėgsite be finišo. Jūs kilnosite svorius, bet nieko nestatysit. Jums skaudės raumenis ir trūks energijos. Susitaikykite su tuo. Tačiau tai atneš jūsų trokštamą rezultatą – figurą, kokios norite.

4. Mitybos reguliavimas – labai svarbus žingsnis, bet manyti, jog taip susitvarkysite figurą yra klaidinga. Daugelis teigia, jog mityba yra labai svarbu – jokios abejonės. Tačiau vien mitybos reguliavimas yra ne toks efektyvus ir prasmingas, kaip jo derinimas su sportu. Ssireguliavus mitybą, rezultatų jūs pasieksite po metų, kitų – busite numetę 10 ar daugiau kilogramų (su sąlyga, jog reikiamų produktų važinėsite po visą miestą), tačiau net numetę antsvorį jūs atrodysite prastai, kadangi priminsite pakabą, o ne gražiai išlavintą kūną.

5. Ir vis tiek – pasireguliuokite mitybą. Tai reiškia, kad jei jau nutarėte mesti svorį, jūs turite atminti esminius sveikos (teisingos) mitybos principus: daug vandens, jokių saldumynų, jokių padažų ir kaip įmanoma vengti miltinių bei bulvių patiekalų. Maža to, į racioną įtraukti širdies plakimą ir medžiagų apykaitą skatinančių elementų. Pavyzdžiui, jeigu jūsų širdis sveika – gerkite kavą. Jeigu negalite gerti kavos, naudokite natūralius „diuretikus“ savo racione, tokius kaip ridikėlius.

6. Pradėkite judėti. Dirbate sėdimą darbą? Jums priklauso 5 minučių pertrauka kas valandą. Per ją galite nueiti į kitą aukštą ir grįžt į darbo vietą. Turite pietų pertrauka? Eikite (taip – eikite) į kuo toliau esančią maitinimo įstaigą, o jei nutarėte pietus praleisti – vis tiek eikit ir vaikščiokite. Judėkite kaip įmanoma daugiau.

7. Pradėkite daryti kardio pratimus. Kardio pratimai, tai tokie pratimai, kurie skatina širdies veiklą ir skysčių pasišalinimą iš organizmo. Bėkit, lipkit, važiuokit dviračiu. Jeigu pradedate sąvarankiškai, o į klubą neinate – pradėkite nuo itin mažų atstumų. Pabandykite lengvai prabėgti 500 metrų. Įvertinkite sąvijautą – jeigu galėtumėt dar nubėgti – kitą kartą bėkite 1000 m. Nepersitemkite. Ypač sporto pradžioje. Fizinis aktyvumas, kurio ankščiau nebuvo – turi būti įdiegiamas itin palaipsniui.

8. Nusistatykite tikslus. Tikslai yra nepaprastai svarbu, todėl nutarkite, ko siekiate. Kokios jūsų probleminės vietos ir ką norėtumėt pakeisti labiausiai. Išsirinkite maksimaliai 3 problemines vietas ir nusistatykite tikslus. Tačiau užsibrėškite realistiškus tikslus – jeigu jūs sveriate virš šimto kilogramų, vargu ar reikėtų brėžti tikslą – per tris mėnesius turėti tokias kojas, kaip Natalijos Bunkės.

9. Pasirinkite programą ir imkitės sistemingo sporto. Pagal savo nustatytus tikslus pasirinkite (paprašykite trenerio) sistemingos programos. Ir ją sistėmingai įgyvendininkite. Jūs turite grafiką ir privalote jo laikytis. Jeigu norite gauti algą, juk žinote, kad negalite neateiti į darbą. Tas pats su sportu – jeigu norite gražesnio ir sveikesnio kūno, jokie „galvos skausmai“ , „nuotaikos svyravimai“ , „didelės apkrovos moksluose/darbe“ , „menesinės“ ir kt. nėra pasiteisinimai.

10. Sekite ir fiksuokite savo pasiekimus. Didžiuokitės jai ir savimi. Užfiksuokite ir sekite savo pokyčius. Nedarykite to per dažnai (sverkitės, tarkime, kas dvi savaite). Net jei svoris nekrenta taip greitai, kaip norėtumėt – nekaltinkit savęs, sporto, o pagalvokite, kaip patobulinti jūsų veiklą. O jeigu rezultatai atrodo neblogai – nepamirškite savęs pagirti. Jūs to nusipelnėt.

Sėkmės!