joinSporto klubo pasirinkimas – svarbus žingsnis pradedant sportuoti. Tinkamas klubo pasirinkimas lemia išties daug – tinkamai jį išsirinkus, sportas teiks ne tik geresnius rezultatus, tačiau ir malonumą. Žinoma, yra žmonių, kuriems sporto klubas, jo aplinka, inventorius, treneriai ir kt. reikšmės neturi, tačiau, jei jūs jau skaitote šį įrašą, vadinas, jums tai turi reikšmės, todėl nepatingėkite perskaityti iki galo.

Ko jums reikia?

Vieni žmonės su sportu sieja viltis pasiekti tam tikrų rezultatų – tapti stipresniais, lieknesniais, stambesniais, spręsti tam tikras sveikatos problemas. Kitiems sportas gali būti laisvalaikio paįvairinimas. Be abejo, sportuojant tam, kad turiningiau praleisti laiką, vis tiek išlieka dalelytė tikėjimo, kad kartu ateis rezultatai, tačiau, tarpinio varianto nėra – jūs arba siekiate užsibrėžtų tikslų, arba tiesiog gerai leidžiate laiką.

Priklausomai nuo to, ko siekiate sportu, nemaža dalimi priklauso ir klubo pasirinkimas. Žmonėms, kurie sportuoja „dėl savęs“, t.y. smagiau, geriau nori praleisti laiką – sporto klubo inventorius, paslaugos ir pan. turi didesnės reikšmės. Paprasta – jei jūs norite iš sporto gauti kuo daugiau malonumo – jums svarbu aplinka, pirtys ir t.t. Tačiau, tai ir kainuoja. Tuo tarpu jei siekiate rezultatų, įvairūs papildomi dalykai, jūsų preferencijų sąraše turėtų užimti paskutiniąsias vietas – siekti rezultatų reikia susikoncentravus, nesiblaškant. Kaip taisyklė pasiekiami rezultatai būna pasiekti sunkiai ir gana nemaloniai, mat tiek svorio mėtimas, tiek jo auginimas, tiek ištvermės ir jėgos didinimas užima daug laiko ir reikalauja labai daug darbo.

Be abejo, kiekvienam – savo. Tačiau, jei sieksite rezultatų, geriau nesiblaškykite. Jei norite tik tonuso savo organizmui – kreipkite didesnį dėmesį į tai, ką ir kaip siūlo klubas. Žinoma, geras inventorius, daugybė papildomų paslaugų niekuomet nekenks, jei jūs tinkamai suvoksite ko norite iš savęs, būsite valingi ir nuosekliai sieksite savo tikslų. Jei žinote, kad sportuodami lengvai palūžtate, sporto klubas su daug inventoriaus ir papildomų paslaugų galbūt suteiks sportavimo regimybę, tačiau vargu ar pasieksite ženklių rezultatų, nes daliai žmonių, geras sporto klubas tik daro meškos paslaugą, o jų sportas, dėl koncentracijos stokos, virsta savęs apgaudinėjimu.

Kiek galite sau leisti?

Tai ko norime ir tai, ką galime sau leisti – dažniausiai skiriasi. Todėl kaina, kurią mokame už vieną ar kitą paslaugą, lemia ir mūsų pasirinkimą. Be to, jei jau renkamės sportą sporto klube, turime suprasti, kad tai – papildomos ir neprivalomos išlaidos, todėl jos neturėtų tapti našta mums ar mūsų artimiems žmonėms.

Dabar, kai visi kalba apie ekonominį sunkmetį, kaina yra išties svarbu. Jūs privalote tinkamai įvertinti, ar galite sau leisti pasirinkti brangų sporto klubą. Keli šimtai per mėnesį, ypač šiuo laikotarpiu, gali tapti gana rimtu išbandymų jūsų ar jūsų šeimos biudžetui. Todėl, prieš rinkdamiesi labai prabangų sporto klubą, pamastykite, kad greičiausiai, kur nors netoliese, yra paprastesnis sporto klubas, kurio kainos ženkliai mažesnės. O pagrindinis inventorius – treniruokliai ir t.t. skiriasi tik skaičiumi ir, galbūt, išvaizda.

Kad ir ką kas besakytų – brangus sporto klubas visuomet siejasi su papildomomis išlaidomis. Be mokesčio už abonementą, jus turėsite leisti daugiau pinigų dalykams, kurie su sportu mažai siejas. Antai vien apranga prabangiam sporto klube akivaizdžiai skirias nuo paprastesnių sporto klubų – jei į paprastą sporto klubą jūs drąsiai galite eiti su niekuo neišsiskiriančiais treningais, tai prabangiame sporto klube dažnai vyksta naujausių sporto drabužių madų demonstravimas ir prekės ženklų kova. Ir tokių skirtumų yra ne vienas. Todėl jei skaičiuojate abonemento kainą, rinkdamiesi prabangų klubą, prie to pridėkite gerų treningų, batų, gertuvės ir t.t. kainas.

Vieta

Viena, renkantis sporto klubą, taip pat yra svarbi. Kartais, ilgi nuotoliai, kelionių ypatumai pradeda trukdyti ir prideda dar vieną „už“, kodėl tądien nusprendžiama atsisakyti sporto.

Todėl, kuo klubas arčiau jūsų namų – tuo geriau. Kad ir koks geras klubas yra kitame miesto gale (kalbame apie didmiesčius), vargu bau ar jums užteks kantrybės puse metų ten važinėti. Taigi, kad ir kokia gera draugė pasirinko tolimą sporto klubą, savo tikslams siekti rinkitės tą, kuris yra arčiau namų.

Su treneriu ar be?

Praktiškai visuose klubuose dirba žmonės, prižiūrintis (ar bent turintys prižiūrėti) sporto salę. Tiesa, ne visur jie treneriai ir ne visur jie dirba… Todėl, kartais yra svarbu, ar klubas turi trenerių ir koks jų profesionalumo lygmuo.

Treneris svarbus tais atvejais, kai pradedama sportuoti, kai žmogus neturi supratimo apie treniruočių programas ir naudojimąsi treniruokliais. Taip pat tada, kai žmogus turi sveikatos problemų.

Treniruočių programų sudarymo kainos priklauso dažniausiai nuo klubo. Kuo prabangesnis klubas, tuo, net menkavertis patarimas bus brangesnis. Kartais, net paprastesniuose klubuose dirba itin geri specialistai, todėl nedarykite klaidos, manydami, kad trenerio kvalifikacija priklauso nuo programos sudarymo kainos.

Nekalbant apie klubus, kuriuose dažniausiai pluša rajono „smogikai“, kiekvienas klubas turi turėti žmogų, kuris prižiūrėtų sporto salę. Todėl, jei nenorite leisti daug pinigų, įvairių treniruočių programų yra internete, o kaip atlikti tam tikrus pratimus taisyklingai, turėtų patarti žmogus, kuris paskirtas salės priežiūrai.

Tačiau kita kalba yra tada, kai jūs turite sveikatos problemų. Treniruočių programos turi būti sudaromos pagal žmogaus sveikatos būklę, kad neperkrautų organizmo ar probleminės kūno dalies. Ypač tai aktualu tuomet, kai žmogus turi patologijų – širdies ligų, stuburo išvaržų ir pan. O probleminių žmonių treniravimu turi užsiimti ne treneriai, kurie pasiekė įspūdingų rezultatų, o medikai. Todėl jei turite bėdų su sveikata – ieškokite klubo, kuriame dirbtų tikri specialistai.

Aplinka ir kiti, ne esminiai faktoriai

Kiekvienas žmogus yra individualybė. Vienam reikia itin modernios įrangos, kitiems – atvirkščiai, kuo primityvesnė įranga, tuo didesnis iššūkis sportuoti. Vieniem – būtinas kondicionierius, kitiems tai neturi reikšmės. Kaip bebūtų – susidarykite sąrašą tai, kas jums svarbu be aukščiau išvardytų elementų ir tik tuomet darykite sprendimą. Nes kuo aplinka labiau atitiks jūsų poreikius – tuo, užėjus silpnumui, bus lengviau neatsisakyti sporto.

Į šį sąrašą turėtų įeiti treniruoklių modernumas, papildomos paslaugos, tokios, kaip pirtis, baseinas ir t.t. Taip pat ne paskutinėje vietoje turėtų būti ir klube besilankantys žmonės – vieniems įprasta klube demonstruoti madas ir kūną, bei užsiimti pašaliniais darbais (pvz sms rašymų), kitus tokie dalykai smarkiai erzina. Taigi, jei mėgstate tarp priėjimų parašyti vaikinui sms, geriau neikite į klubą, kuriame sportuoja rimtai nusiteikę vyrai. Jei einate su draugu ir esate linkę į pokalbius, taip pat nesirinkite mažų klubų – ten vietos mažai, o diskusijos gali smarkiai erzinti kitus ir jūs, be jų dėmesio palikti neliksite.

Kokį klubą besirinktumėte, nepamirškite, kad jis nors svarbus, tačiau ne jis didžiąja dalimi lemia jūsų rezultatus. Visa esmė yra jūsų motyvacijoje ir valioje.