Kardio treniruotės trumpai, tai tokios treniruotės, kuomet širdis ir organizmas priverčiamas dirbti maksimaliu režimų (apie tai plačiau skaitykite „Kas yra kardio treniruotės?“. Maksimalus rėžimas pasiekiamas didinant širdies apkrovas, tokiu būdu kylant bendrai kūno temperatūrai, organizmas priverčiamas atsikratyti įvairių kenksmingų medžiagų.

Kardio treniruotės pasižymi tuo, kad jei teisingai sportuojama (tai reiškia neapgaudinėjant nei savęs nei kitų) organizmas pradeda šalinti skysčius. Paprastai tariant jūs gausiai prakaituojat. Iš vienos pusės vieniems prakaitavimas – bjaurus jausmas, tačiau, jis neabejotinai yra naudingas jūsų odai ir visam organizmui.

Prakaitavimas yra naudingas tuo, kad išties jis veikia kaip pilingas – jis valo odos poras. Jas atveria ir iš esmės išvalo odą. Žinoma, gausus prakaitavimas kardio treniruočiu metu bus veiksmingas tik tuomet jei iškart po jos lysite po dušu. Jei sporto klube nėra dušų ar vandens, geriau tokia praktika neužsiimkite.

Prakaitavimas kardio treniruočių metu naudingas dar ir tuo, kad prakaitas yra sūrus, o tai padeda palaikyti teisinga odos PH. Taip pat, prakaituojant organizmas atsikrato organizme susikaupusių druskų ir įvairių toksinų. Prakaituojant pasišalina organizmui nereikalingi ir net žalingi dariniai.

Todėl kardio treniruotės ir prakaitas jų metu tikrai naudingas jūsų grožiui, sveikatai ir gerai savijautai. Jei neprakaituojate kardio treniruočių metu – padidinkit intensyvumą!