Vienas geriausių būdų mažinti svorį yra kardio treniruotės. Kardio treniruotės yra naudingos tuo, kad jos ne tik smarkiai degina riebalus, tačiau ir pagerina kraujospūdį bei medžiagų apykaitą. Todėl, trumpa įžanga į tai, kas vadinama „kardio treniruote“.

Jei kalbant paprastai, kardio treniruotė yra tai, kas jūsų širdies ritmą pakelia nuo normalaus rėžimo iki 60-80 procentų jos maksimalių galimybių. Kitaip tariant, tai tokie sporto pratimai, kuriems reikia didelio intensyvumo. Šioje vietoje reikėtų pažymėti tai, kad kardio treniruotės skirstomos į mažo ir didelio intensyvumo treniruotes. Tačiau reikia suprasti, kad „mažo“ intensyvumo kardio treniruotės yra tiesiog truputėli mažesnis treniruočių krūvis.

Kardio treniruotės

Kas yra kardio treniruotės? Tai lyginant su darbu su svarmenimis labai sudėtingos treniruotės. Jų esmė – organizmo privertimas dirbti praktiškai maksimaliu režimu. Kardio treniruotėmis gali būti laikomas bėgiojimas, dviračio minimas, aerobika ir kt.

Kardio treniruočių nauda

Kardio treniruotės tai labai geras būdas atsikratyti per didelio svorio. Intensyviai jomis užsiimant organizmas smarkiai degina riebalus. Taip pat, su dideliu širdies apkrovimu žmogaus kūnas prakaituoja, o tai leidžia organizmui atsikratyti nereikalingų šlakų ir tokiu būdu pagerinti medžiagų apykaitą. Trečias, svarbus elementas yra tai, kad kardio treniruotės padeda sureguliuoti kraujo spaudimą. Na ir paskutinis, bene svarbiausias – kardio treniruočių metu riebalai virsta į energija. Organizmas turintis daugiau energijos leidžia jaustis kur kas geriau.

Koks turėtų būti kardio treniruočių intensyvumas?

Kardio treniruotė turėtų trukti nuo 20 iki 60 minučių. Optimaliausias variantas 30-40 minučių. Tokiomis treniruotėmis reikėtų užsiimti mažiausiai 3 kartus per savaitę, kad pajausti rezultatus.
Įspėjimas: geriausia kardio treniruotes pradėti su treneriu ir tokioje vietoje, kurioje būtų galima apskaičiuoti širdies darbą. Neprotingai apskaičiuotos kardio treniruotės ne tik gali sugadinti sveikatą, vietoi to, kad ją pagerintu, bet ir užsibaigti tragedija.
Visgi, jei nusprendėte bėgioti, minti dvirati ar panašiai darykite tai protingai. Jūs turite prakaituoti ir vargti, tačiau, jokiu būdu ne „mirti“ jos metu.