Daugelis žmonių domisi ne fizinėmis treniruotėmis, kurios reikalauja daug pastangų ir geros sveikatos, o galimybe treniruoti savo kūną nepraliejant prakaito upių. Pasaulyje vis labiau populiarėja netradiciniai treniruočių metodai. Vienas jų Pilates. Treniruočių metodika, kuri paremta žmogaus psichologija.

Pilatės atsirado pirmoje XX amžiaus pusėje. Ši technika buvo sukurta vokiečio Josefo Pilates, kuris buvo nuo pat jaunystės labai ligotas. J.Pilates sirgo astma, kaulų deformacijomis ir raumenų distrofija.
Kitaip tariant fiziškai šis žmogus buvo itin silpnas. Būtent šis silpnumas jį paskatino domėtis psichologija, raumenų treniruotėmis ir gimnastika. Naudodamasis savo atradimais jis vėliau tapo labai geru gimnastu ir net būdamas septyniasdešimties metų jis pozuodavo žurnalų viršeliams.

Pilates technika tapo populiari po pirmojo pasaulinio karo, kuomet iš šios pragaro mašinos grįžo suluošinti karo veteranai. J.Pilatės manė, kad yra įmanoma technika, kuria remiantis net fiziškai neįgalūs žmonės gali treniruotis. Vėliau, šiai programai veikiant ji tapo labai populiari ir tarp sveikų žmonių.

Pilatės metodas remiasi tam tikra filosofija ir teorija. Iš esmės tai treniruotės, kurios remiasi ne fizinėm o minties jėgomis. Pagrindinės sudedamosios Pilates metodikos dalys yra kvėpavimas, žmogaus kūno centras, kontrolė, tikslumas ir koncentracija. Šios dalys derinamos tarpusavyje, anot J.Pilates padeda pasiekti norimo rezultato neįdedant daugybės fizinių jėgų. Ypač tinkamas žmonėms po traumų ir tiems, kurie turi įvairių potologinių susirgimų (pvz. stuburo išvaržų).
Daugiau apie Pilates – jau labai greitai.