Viena iš dažniausiai moteris kamuojančių problemų – tai šlaunų apimtis. Daugelis moterų mano, kad jų šlaunys yra storos ar bent jau per didelės apimties. Dažniausias šių moterų noras – šiek tiek sumažinti riebalų sluoksnį ir suteikti šlaunims stangrumo.
Jeigu jūs esate viena jų ir ieškote patarimo, kaip sumažinti šlaunų apimtį, jūs esate teisingoje vietoje. Pirmiausia, ką jūs turėtumėte žinoti, kad jums teks apsišarvoti kantrybe – šlaunys yra tikrai nemažą plotą užimanti kūno dalis, taigi ir riebalų sluoksnis ten yra tikrai didelis. Šlaunų apimtis, ai ką čia – riebalai ant šlaunų susiformuoja tikrai ne per dieną, tai ilgo ir ganėtinai nesveiko gyvenimo būdo išraiška. Diena iš dienos, mėnesis po mėnesio riebalų kiekis auga, kol galiausiai jūs imate ir pastebite problemą. Taigi, riebalus nuo jų panaikinti pavyks taip pat ne per dieną, pasiruoškite tam psichologiškai.

Antras labai svarbus dalykas, norint sumažinti šlaunų apimtį yra bendri mitybos įpročiai. Jeigu sutarėme, jog šlaunys yra storos todėl, kad ten yra daug vietos riebalams kauptis, turime konstatuoti, kad ir riebalai atsirado ne šiaip sau. Jūs norite ne išlaikyti ar šiek tiek apmažinti riebalų kiekį, jūs turite realią problemą – didelį riebalų kiekį ir, norint, kad sportas būtų kuo labiau efektyviu, jums reikia padėti organizmui gauti kaip įmanoma mažiau riebalų ir kolorijų, kurias reikia „sudeginti. Taigi, galvodamos apie šlaunų apimtį, turite kaip įmanoma sumažinti savo racione angliavandenių ir riebalų kiekį. Venkite įvairių keptų, saldžių ir riebių patiekalų ir užkandžių bei visų tipų padažų.

Sportas. Tai esminis dalykas, kuris degins jūsų turimus riebalus. Pasirinkite kardio tipo (bėgimas, dviratis ir pan.) ir papildomus pratimus savo treniruočių programoje. Bėkite ne mažiau nei 10-20 min, jei treniruojatės sporto klube, tačiau neperlenkite – valandą trunkantis bėgimas ar minimas tiesiog alina jūsų organizmą ir atlikite 4-5 pratimus, skirtus šlaunų raumenims.

Pratimai šlaunims

Pritūpimai (priekinė ir galinė šlaunų pusės)
Įtūpstai (priekinė ir galinė šlaunų pusės )
Kojų kėlimas atgal atsiklaupus (galine šlaunų pusė (viršutinė ir žemesnioji dalis)
Kojų stūmimas atgal treniruoklyje (galine šlaunų pusė (viršutinė ir žemesnioji dalis)
Kojų suvedimas (vidinė šlaunų pusė)
Kojų išvedimas (išorinė šlaunų pusė)
Kojų lenkimas atgal (galinė šlaunų pusė)
Kojų kėlimas sėdint treniruoklyje (priekinė šlaunų pusė)
Kojų spaudimas treniruoklyje (priekinė ir galinė dalys)