Mažesnis užpakaliukas

7

tobulas_uzpakaliukasVisuomet pabrėžiam, kad ši svetainė – tai jūsų svetainė. Čia talpinami ne tik tie straipsniai, kurių temos sugalvojamos šio tinklapio autorių, tačiau ir nagrinėjamos tos, kurios domina jus. Sportuok.info sulaukė net kelių klausimų apie tai, ką reikėtų daryt, norint, kad užpakaliukas būtų mažesnis, todėl keli patarimai norintiems sumažinti sėdmenų apimti.

Pirmiausia susireguliuokite mityba. Didelė sėdmenų apimtis dažniausiai ne didelių raumenų, o riebalų, kurie juos apaugo išdava. Riebalų kaupimasis šiose vietose (beje, kaip ir kitose) pirmiausia yra sąlygotas nesveiko gyvenimo būdo: netinkamos mitybos, per mažo aktyvumo. Riebalai Jūsų „uodegoje“ kaupiasi dėl tos pačios priežasties kaip ir kitose kūno dalyse: jūsų organizmas nesudegina angliavandenių.

Susireguliuokite mitybą priklausomai nuo jūsų problemos: maitinkitės sveikai arba tiesiog valgykite mažiau.

Daugiau judėkite: jūsų sėdmenų didėjimą/negražią formą dažnai lemia ir neaktyvumas: dažniausiai negražia galine kūno dalimi skundžiasi tos ir tie, kurie daug sėdi. Taip pat ši problema opi ir pas tuos, kurie mažai juda – riebalai kaupiasi kur kas sparčiau.

Antras patarimas yra tas, kad jei jau turite per apvalias užpakalio formas, būdas jas pašalinti yra toks pats kaip ir riebalams, kurie yra susikaupę ant kitų kūno vietų.

Kadangi didelių sėdmenų pagrindinė priežastis yra didelis riebalų kiekis, jam sumažinti sprendimas yra labai paprastas – juos reikia išdeginti. Tam reikėtų užsiimti kardio treniruotėmis, kurios padidina jūsų širdies ritmą ir pašalina skysčius iš organizmo. Jei kalbant paprasčiau: tai ištvermės reikalaujantys pratimai: bėgimas, dviračio minimas, „lipimas laiptais“, aerobika ir t.t.

begimasTurint omenyje tai, kad kalbama apie sėdmenų mažinimą, o sėdmenis sudaro kojose esantys raumenys, norintiems to pasiekti žmonėms reikėtų daug ir intensyviai bėgioti, šokti, užsiimti aerobika, lipti laiptais, važinėti dviračiu ir pan. Susidarykite programą ir pradėkite. Turėkite omenyje, kad kojas, o tuo pačiu ir sėdmenis treniruoti yra ganėtinai sunku: daugumos žmonių kojos yra silpnoji vieta, rezultatai šiose vietose matyti toli gražu ne iškart, o kalbant apie mažinimą: būtinas didelis treniruočių intensyvumas.

Tačiau nepaisant galimų sunkumų Jums tereikia pasiryžti. Viskas priklauso nuo to, ar jums to reikia. O jei jau susirūpinote tuo, kad jūsų užpakaliukas per daug išdidėjo – esate teisingame kelyje. Pradėkite, stenkitės ir jums pavyks!


Discussion7 komentarai

 1. Prieš rašydami straipsnius ar juos kopijuodami, pirmiau ištaisykite gramatines klaidas, nes jos parodo jūsų atsainų požiūrį į skaitytoją ir savo pačių darbą.

 2. Gerbiama Egle, nei vienas čia esančių straipsnių nėra verstas. Jeigu Jūs norite labai taisiklingos stilistikos ir gramatikos – galiu Jums pasiūlyti įsigyti prabangių žurnalų ar net knygų apie sportą. Ten įmonės iš šio dalyko darančios pinigus, todėl jie turi galimybių samdytis kalbos redaktorius, stilistus.
  Ir, deja, ne Jums gerbiamoji spręsti koks mūsų požiūris, nes Jūs pirmiausia klystate dėl pamatinio teiginio – mums tai nėra darbas. Padėti žmonėms – mums malonumas ir hobis. Todėl, jeigu galite tokius ir panašius komentarus pasilikite sau.

 3. O ką daryti, jeigu nori sumažinti užpakaliuką, bet nenori prisiauginti raumenų ant blauzdų? Gal yra kokių specialių pratimų būtent užpakaliui, šlaunims susiaurinti? Nenorėčiau, jei pradėsiu bėgioti, užsiauginti kultūristo blauzdas. Ačiū už atsakymą.

 4. Sveiki, norėčiau jūsų paklausti ar yra kokių pratimų (namų sąlygomis) vidinėms šlaunų pusėms stiprinti ir mažinti, bei sėdmenų apatiniai daliai stangrinti?
  Galiu pasakyti, kad labai sunkiai randu pratimų būtent vidinėms šlaunų pusėms (mano problema čia yra didžiausia 😀 taip pat nežinau kurie pratimai yra skirti apatiniams sėdmenų raumenims 🙂

 5. Kamile, jūsų problema, ne konkrečios vietos, kurias išskyrėt, o apskritai – per didelis riebalų kiekis kūne. Teisingai – išorėje jums atrodo normaliai – nes ten nėra raumenų, o riebalai susikaupę vidinėje pusėje bei ant užpakalio. Nepykit, tačiau nebūna taip, kad išsipūstų nuo riebalų viršutinė užpakalio dalis…
  Jūs ne tik, kad tingite sportuoti ne namuose, tačiau, dar ir apgaudinėjate save, jog riebalai tik tam tikrose vietose ir ten juos reikėtų naikinti. Mano patarimas Jums – bėgiokite ir vykdykite kitus pratimus kojoms. Kuomet jūsų sukaupti riebalai ims degti – jūsų vidinės šlaunų pusės atrodys tikrai geriau.

  D. Taip yra. Jūsų blauzdos, faktiškai didės tik atliekant specialius pratimus, skirtus joms, pavyzdžiui pasistiebimus. O šlaunims susiaurinti pratimų yra begalės – nuo jūsų paminėto bėgimo, iki kojų kėlimų, pritūpimų ir t.t. Beje, garantuoju, jeigu tapsite net maratonų bėgikė, jūsų blauzdos nebus kaip kulturisto. Neapgaudinėkite savęs ir neieškokite lengvesnių kelių.

 6. Sveiki, labai reikia pagalbos, neseniai pradejau sportuoti. Labai didelis uzpakalis ir storos slaunys, beda ta kad uzpakalis yra grazus ,bet viska gadina celiulitas. Jis nera toks didelis, bet matosi. Ne tik ant uzpakalio bet ir ant slaunu. Nezinau kaip ji sumazinti. I masazus eiti dar per jauna… Vasara geda maudomuka uzsideti. Blauzdos taip pat storos. Dar yra tas,kad po pazastimis taip pat yra ,,rinkes,, :D. Labai reikia pagalbos!!!! O del mitybos vat nezinau, noriu sveikai matintis bet nezinau kaip. Labai prasau padekit!!! Is anksto AČIŪ!!

Leave A Reply