Nors šis tinklapis atsidarė labai neseniai, malonu yra sulaukti pirmųjų klausimų. Šį kartą mūsų lankytojas susidūrė su problema – raumenų skausmu po pirmųjų treniruočių. Kadangi tai labai aktualus klausimas į jį bus atsakyta viešai.

Raumenų skausmai yra viena opiausiu problemų tiems, kurie pradeda sportuot arba tai daro po ilgos pertraukos. Šių skausmų priežastis yra mokslininkų diskusijų objektas ir dėl jo galutinai nėra sutariama. Vieni mokslininkai teigia, jog šių skausmų priežastis – pieno rūgščių atsiradimas sąlygotas raumenų nepripratimo prie krūvių. Kiti teigia, kad šių skausmų atsiradimo priežastis – raumenyse atsirandantis mikro įtrūkimai, kurie užsipildo vandeniu.

Problema yra ta, kad jei jau susidūrėte su raumenų maudimu, jo panaikinti visiškai nepavyks. Maudimas atsiranda dėl to, kad paprasčiausiai padauginote fizinį krūvį. Šį skausmą gali pavykti tik apmalšinti. Apmalšinti šį skausmą irgi yra sudėtinga, bet įmanoma. Taigi, jei jau skauda raumenis jūs galite išmėginti kaštas vonias (ypač tada, kai yra bendras skausmas ir maudžia daugelį raumenų), tačiau, bėda ta, kad efektas po vonios greitai praeina, o dešimt ar daugiau kartų maudytis ne kiekvienas gali sau leisti. Kitas veiksmingas būdas yra raumenų masažas. Masažuokite skaudamus raumenis iki įkaitimo – tai gerokai apmažins maudimą.

Kaip pastebėjote, visiškai panaikinti raumenų skausmo nepavyks. Belieka palinkėti, kad jo nesukeltumėte sau. Pradėkite sportuoti labai atsargiai ir nepersitemkite. Kitu atveju – pasiruoškite raumenų maudimui ir ne itin efektyviam šio skausmo šalinimui.