Sportas ir higiena yra neatsiejami, kaip ir sporto etiketas, kuris yra būtinas sporto klube ar sporto salėje. Visgi, sportuodami jūs turite mąstyti ne tik apie tai ar atliekate savo programą, tačiau ir apie savo kūną ir odą, bei kitus sporto klubo lankytojus.

Visgi, savo sportinę aprangą turėtumėte skalbti dažnai, ypač tais atvejais, jeigu sportuojate, didžiausią dėmesį skirdami kardio pratimams. Neretai pasitaiko atvejų, tiek tarp vyrų, tiek ir tarp moterų, kuomet žmonės, bene valandą prakaitavę ir išmirkę savo aprangą prakaite, nesivargina jos plauti ir jau kitą treniruotę pasirodo su ta pačia apranga. Keista, jog žmonės neužuodžia, tačiau, taip besielgiančių žmonių kvapas nėra pats maloniausias. Ir patikėkite – nešvara visiškai neturi nieko bendro su dideliu jūsų darbu treniruočių metu.

Dar viena problema būna tuomet, kuomet žmonės bėga tiesiai iš darbo į treniruotes. Ryte nepasirūpinę antirespirantu, į treniruoklių salę jie jau ateina nebe labai švieži. Ir jeigu darbe juos gelbėja storesnis drabužių sluoksnis, tai sporto salėje – ne. Pridėkime dar naują prakaito dozę, išplaunančią visą dieną besikaupusią po visą kūną ir turėsite puikų kokteilį atbaidyti ir sukelti milžiniškas kančias visiems kitiems sporto klubo lankytojams.

Nemažai žmonių, taupydami laiką arba dėl savo kažkokių įsitikinimų, po sporto nesiprausia sporto klubo duše. Tai yra labai bloga praktika – pirmiausia, jeigu jūs nekeičiate rūbų, tuomet, nors sunku, tačiau situaciją galima suprasti. Kur kas sunkiau suvokti, kuomet žmones atėję su dalykiniais rūbais, pasportavę ir nesiprausę metasi juos ant savo kūno. Tai protu sunkiai suvokiamas elgesys.

Nežvelgiant į praktinę reikalo pusę (tepamus drabužius, smarvę), nesiprausdami iškart po treniruotės jūs iškart sukeliate problemų savo odai – treniruotei trunkant valandą ar daugiau, visą tą laiką jūsų poros išskiria prakaitą, kuris neleidžia jūsų odai normaliai kvėpuoti. Bet jums to dar nepakanka – jūs leidžiate prakaitui sudžiūti ir užkimšti savo poras. Negi nesuprantate, jog toks elgesys, skubiai nenuplaunant ant odos susikaupusio prakaito ir purvo (taip, per dieną ir sportuojant ant jūsų odos kaupiasi ne tik išdžiuvęs prakaitas, bet ir purvas), jus erzinate savo odą ir vėliau galite turėti rimtų problemų su ja – pradedant nuo odos išmėtymo spuogais, baigiant rimtesnėmis alerginėmis reakcijomis.

Taip pat, jūs turite tinkamai rūpintis savo plaukais, kadangi jie gauna taip pat nemažą „apkrovą“ – juk jie ne tik gauna „įprastinę dozę“ jūsų naudojamų kosmetikos priemonių, tačiau taip pat „pasigauna“ nemažai prakaito, kuris neigiamai veikia plauko struktūrą. Todėl jums yra būtinos plaukų priežiūros priemonės , kurios padės išlaikyti plaukus sveikais.

Taigi, sportas siejasi ne tik su padidėjusių energijos poreikiu, didesniais krūviais, bet kartu ir su poreikiu daugiau dėmesio skirti savo higienai. Todėl, nepamirškite apie ją tinkamai pagalvoti – naudokite kokybiškas kūno ir odos priežiūros priemones – pvz. odą drėkinančią ir gaivinančią dušo žėlę bei kremus. Galvodami apie plaukų priežiūrą, galite naudoti įvairius, maitinančius ir nesausinančius produktus, tačiau, jeigu nemažą dėmesį skiriate kokybei – wella produktai turėtų patraukti jūsų dėmesį.