Žmonės, siekdami tobulesnių kūno formų turi ne tik sportuoti, tačiau ir susireguliuoti mitybą. Nemažai specialistų teigia, kad tai netgi svarbiau už patį sportą. Gal tai ir nėra visiškai tikslus teiginys, tačiau tinkamai subalansuota mityba, siekiant geresnių kūno formų, išties svarbu.

Pagrindiniai mitybos principai sportuojant

Sportuojant, žmonėms būtina žinoti, ką galima valgyti, o ko ne. Žinoma, siekiant savo tikslų sporte ir juos žinant, reikėtų taikyti mityba būtent prie savo tikslo. Kitaip tariant, vienoks mitybos planas turėtų būti, jeigu jūs norite numesti, kitoks – kai norite priaugti raumenų masės. Tačiau, yra tam tikri, bendri mitybos principai:

a) Vartoti daug vaisių ir daržovių. Geriausia juos vartoti šviežius, kuomet jie kupini vitaminu. Jie savyje turi ne tik sveikų maistinių medžiagų, bet ir daug vitaminų.
b) Vengti riebaus maisto. Bet kokie produktai, kepti aliejuje (koks jis bebūtų) turi labai daug riebalų. Taip pat padažai. Taigi, jeigu siekiate geresnių kūno formų, jums reikėtų kaip įmanoma sumažinti tokio maisto vartojimą.
c) Vengti kaloringo maisto. Kiekvienas sportuojantis turi skaičiuoti, kiek kalorijų per dieną jis „sudegina“ ir kiek gauna su maistu. Kalorijų kiekis, gaunamas su maistu neturi viršyti to, kas yra „išdeginama“
d) Vartoti daug skysčių. Pagrindinė ląstelių medžiaga – vanduo. O ląstelės sportuojant plyšta. Todėl tinkamam atsistatymui reik vartoti daug skysčių. Geriausiai tam tinka vanduo. Venkite gazuotų gėrimų.