namaisportNe visi turi galimybių ar noro vaikščioti sportuoti į sporto klubą. Vieni paprasčiausiai nenori sportuoti „kolektyviai“ arba prieš sporto klubą nori pagerinti savo sportinę formą. Kartais būna taip, kad sporto klubo šalia – paprasčiausiai nėra. Ekonominio sunkmečio laikotarpiu ne paskutinėje vietoje yra ir finansiniai dalykai – abonentas į sporto klubą dažniausiai kainuoja ne pigiai. Tačiau visi gali pagerinti savo sportinę formą sportuodami namie.

Sportas namie turi ir savų privalumų ir savų trūkumu. Sporto namie privalumas yra tai, kad sportui jūs negaištate savo brangaus laiko, nejaučiate jokio spaudimo ir neišleidžiate tam jokių pinigų arba išleidžiate sąlyginai mažą sumą. Tačiau sportas namie turi ir savo neigiamų pusių – sportuojant namie dažniausiai nėra įrangos, kurį sportą padaro efektyvesniu, dažnai nesilaikoma rimtesnio rėžimo (disciplinos), o pats procesas dažnai yra nesistemingas. Tačiau ir namie galima pasiekti rezultatų, jeigu išties tam pasiryšite, tam tereikia valios.

Jei jau nusprendėte užsiimti sportu namuose, turite laikytis kelių taisyklių, tam, kad jūsų sportas būtų efektyvesnis.

Pradėkite nuo atsakymo į klausimą: kodėl norite sportuoti namuose? Jei tokį jūsų apsisprendimą nulėmė objektyvios priežastys (finansai, sporto klubo nebuvimas, psichologinis diskomfortas), tuomet viskas gerai, tačiau jei tokį jūsų apsisprendimą lėmė tingėjimas apsilankyti sporto klube – galite pamiršti ir sportą namuose, paprasčiausiai jums nieko nepavyks, nes sportas namuose reikalauja kur kas daugiau valios pastangų nei sportas sporto klube.

Antras jūsų žingsnis turėtų būti savo tikslų nusistatymas. Nuspręskite, ko sieksite sportuodami namuose: svorio metimo ar svorio auginimo? Galbūt didesnės fizinės jėgos? Jei norite tik daugiau aktyvumo – tiesiog rytais padarykite lengvą mankštelę ar pašokite, o apie sportą, bent jau kol kas galite pamiršti – žmogus neturintis tikslų rezultatų nepasieks niekur – nei namuose, nei klube. Jei žinote dėl ko sportuojate – sukonkretizuokite savo tikslus: norite numesti penkis ar dešimt kilogramų, o galbūt priaugti tris? Tiksliai apsibrėžkite kokių rezultatų siekiate.

Trečias žingsnis – išsirinkite (nusistatykite) programą, pagal kurią sportuosite ir susireguliuokite mitybą. Apie šį žingsnį pakalbėsime plačiau velesniuose straipsniuose, tačiau jums, išsikristalizavus savo tikslus, reikėtų pasirinkti tinkamus pratimus, kuriuos galima atlikti namie ir pagal anksčiau nusistatytus tikslus susireguliuoti savo mitybą.

Susidarę (gavę) programą, būtinai jos laikykitės ir susidarykite griežtą sporto grafiką bei jo laikykitės. Grafikas yra būtinas tam, kad jūs turėtumėte rėžimą. Susidarykite grafiką atsižvelgdami į savo realias galimybes: apžvelkite kokiomis dienomis galite sportuoti ir kiek realiai laiko galite tam skirti. Mąstykite ne tik apie šią savaitę, tačiau ir apie ateitį. Grafikas reikalingas tam, kad jūsų sportas taptų efektyvesniu: sportuodami žmonės dažnai praleidžia užsiėmimus arba „sportuoja“ priebiegomis, todėl rezultatų taip ir nepasiekia ir metą sportą kaip neefektyvų sprendimą jų problemoms spręsti.

Susidarykite lentelę, kurioje galėtumėte sekti rezultatus. Po kiekvieno užsiėmimo užrašykite kokių rezultatų pasiekėte (pvz. padarėte penkiais atsilenkimais daugiau), o savaitės gale pažiūrėkit savo pasiekimus, atsižvelgdami į sau keliamus tikslus: ar numetėte svorio ar priaugote svorio ar sugebėjot padaryt daugiau atsilenkimų ir t.t. Toks rezultatų stebėjimas padeda motyvuoti save, o taip pat aiškiau matysite, ar jums reikia savo treniruotes intensyvinti ar ne.

Tai buvo bendro pobūdžio straipsnis apie tai, kokie turėtų būti pirmieji žingsniai pradedant sportuoti namuose. Konkretesnius patarimus, kokius pratimus ir kokiu dažnumu naudoti pateiksime sekančiuose straipsniuose, kurie turėtų pasirodyti artimiausių metu. Sekite naujienas.