Pastaruoju metu itin sparčiai populiarėja motyvaciniai tinklaraščiai, „Facebook“ puslapiai, „Instagram“ paskyros, kuriuose merginos rodo labai lieknus kūnus ir pasakoja apie tai, kaip svarbu sveikai maitintis ir turėti „piktą“, be kompromisę motyvaciją bei „žudantį“ režimą.

Tam, kad pasiekti rezultatų, be abejo, reikia nemažai motyvacijos ir daug valios. Taip pat reikia laikytis sporto ir mitybos režimo. Tai tiesa. Tačiau, būdai, kuriais tai siūloma daryti yra tik gražūs, bet nerealūs ir labiau primena dėmesio troškimą, nei realią pagalbą.

Taip yra todėl, kad 99 procentai tų gražių nuotraukų ir teisingų patarimų yra kuriami turtingų tėvų vaikų arba fotomodelių. Pirmiesiems reikia veiklos, praskaidrint ir įprasminti būtį, bei gauti dėmesio, o kitos, dirba savaitę per mėnesį nenormuotu grafiku ir tiesiog privalo tai daryti (toks jų darbas), kadangi kitų atveju jos negaus atlyginimų.

Čia reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kad iš ties tai tos merginos 9 atvejais iš dešimties atrodo liguistai ir jų kūnai spinduliuoja ne grožiu, tačiau panašesni į ligų išsekinto žmogaus kūnus. Čia kalba eina apie rimtą kenkimą kūnui. Bet kuris bent jau bendraisiais bruožais su fiziologija susidūręs žmogus pastebės per mažą raumenų masę (jeigu pažvelgsite, tos merginos neturi raumenų ties klubais, ant kojų. Jų pilvo presai nėra pilvo presai, o daugiau duobės) , liguistai išsišovusius klubų kaulus ir t.t. (tai nutinka dėl per didelio aktyvumo, su kuriuo kūnas nesugeba susidoroti ir mitybos įpročių, kurie pavirtę į maniakinę mintį sudaro tokias sąlygas, jog kūnas nebegauna pakankamai būtinųjų maistinių medžiagų).

Tai štai, šio tipo merginos į kairę ir į dešinę dalina patarimus, kaip svarbu netingėti (kokiam prestižiniam klube), kaip svarbu sportuoti (labai svarbu su „NIKE“, „PUMA“ , „ADIDAS“ šių metų kolekcijos drabužiais) ir sveikai bei skaniai (krevetės, lašiša ir rukola) maitintis, kad pasiekti puikių rezultatų. Neva jų rezultatai yra įtakojami jų stiprios motyvacijos ir valios. Tačiau tai ne tiesa – tokius rezultatus tos merginos pasiekia todėl, kad turi begalę laiko, nemažai pinigų ir tiesiog nelabai ką daugiau turi ką veikti – taigi, joms motyvacija (nuotraukų talpinimas) yra savaiminė, o valios, kuomet nieko daugiau neveiki, nereikia tiek jau ir daug.

Įprastai žmonių darbotvarkė smarkiai skiriasi nuo „auksinio jaunimo“ ar manekenių. Nes jiems, norint „prasibėgti“ rytinį krosą reikia keltis ne 7, o 4:30. Po to, reikia eiti į darbą arba į studijas ir tikrai dirbti/mokytis, o ne „brainstorminti“ ar lakuotis nagus. Tuomet, kai tokius patarimus dalijančios merginos „Facebook“ tinkle 13 valandą pasakoja apie savo treniruotę kojoms, žmonės dažniausiai sėdi biuruose ar kitose darbo vietose. Kai baigusios sunkias ir alinančias treniruotes šios merginos pagriebusios korteles, kurių turinio jos nežino (kadangi ten niekad nesibaigia) ir pasikinkiusios baltus arba juodus prabangius automobilius leidžiasi į sveiko ir ekologiško maisto paieškas („shopinimasį“) po visą miestą, kiti galvoja apie tai, kaip kuo greičiau „paršliaužti“ namo ir bent ką nors „sutaisyti“ sau ir/ar šeimai, kadangi dėl įvairių priežasčių, neturi galimybių bagažinėje palikę ekologiškų produktų maloniai ir nerūpestingai mėgautis aukščiausios klasės restoranų siūlomais patiekalais.

Trumpai tariant, nors mintis „derinkim mitybą, sportuokime, būkime sveikesni ir gražesni“ yra teisinga, tačiau būdai, kuriais tai siūloma daryti tokiais nėra. Todėl, skaitydami ir stebėdami tokių autorių progresą ir jų patarimus, būkite budrūs ir kritiški tokiose sklaidos kanaluose pateikiamai informacijai.

Turbūt, kyla pagrįstas klausimas – ar įmanoma sulieknėti (taip, nes vis labiau populiarėjantys kanalai kalba būtent apie lieknėjimą), nesilaikant tokio režimo, kokį pateikia tų sklaidos kanalų autorės (taip, nes jos faktiškai visos yra moterys ir merginos)? Be jokios abejonės taip. Ir mes žemiau jūs rasite patarimus, kaip to pasiekti.

1. Tobulos kūno linijos – ilgas procesas. Susitaikykite su tuo. Jokie rezultatai, nei tie kurie matomi manekenių bloguose, nei tie, kurie tiesiog yra nepasiekiami per dieną, per savaitę, mėnesį ar tris. Nusiteikite tam, kad gyvensite sveikiau, aktyviau ir sieksite užsibrėžtų tikslų nuosekliai ir kryptingai. Jeigu šiandien matote labai liekną merginą, tai nereiškia, kad ji to pasiekė per mėnesį ar du. Tai taip pat nereiškia, kad ji turėjo ar turi problemų su svoriu (nepamirškite, kad visų mūsų medžiagų apykaita ir maistinių medžiagų įsisavinimas yra skirtingas, taip pat, nepamirškite, kad postringaujanti apie tobulas formas, bei 2 kartų per dieną treniruotes, kurioms „tereikia” motyvacijos  mergina, galbūt nuo 15 m turi suformuotą racioną ir niekada nėra dirbusi įprasto darbo) – teiginiai apie juodą ir nuolatinį darbą sporto salėje, nebūtinai turi būti teisybe.

2. Sportas turi būti gyvenimo prieskoniu, tačiau ne gyvenimu. Vartydami tokius sklaidos šaltinius, apie kuriuos kalbėjome, nepamirškite, jog juos rašo tie, kas turi begalę laiko. Taip pat, kad tai viena jų gyvenimo tema. Nesusidarykite klaidingo įspūdžio, kad juos rašantys žmonės gyvena vien sportu. Ir jums nereikia gyventi sportu ir maniakišku poreikiu sveikam maistui. Gyvenimas susidaro iš daugybės dalykų – minčių, pojūčių, darbų, kelionių – sportas turi būti šalia jūsų, bet neturi tapti jūsų manija. To ir nereikia, kadangi jūs neprivalote turėti užsakovų suformuluotą klubų apimtį, greičiausiai nesiruošiate tapti treneriais arba nesate profesionalūs sportininkai. Gražiai figūrai pakanka protingo derinimo ir planavimo ir vykdymo.

Atminkite, kad mitybos reguliavimas yra nepaprastai svarbu, tačiau, jūs neturite tapti apsėstais mintimis, kad visas gyvenimas yra sėlenos, ryžiai, jogurtas ir salotų lapai ir nervingas blaškimasis po lentynas, nervingai ieškant reikiamų skaičiukų. Tinkamas maistas, vanduo, nepiktnaudžiavimas angliavandeniais yra svarbi proceso dalis, tačiau tai neturi tapti manija.

Kalbant apie sportą ir sportinį režimą, čia taip pat reikia protingo mąstymo – peržiūrėję įvairius populiariuosius įrašus galite susidaryti įspūdį, jog panelės pradeda krosu, juda į salę, vėliau vėl bėga krosą ir taip be galo – net mylintis laisvomis rankomis kilnoją svarmenis.

Taip nėra ir taip būti neturi. Ar žinote, kad net aukščiausio lygio sportininkai turi maždaug 2-3 treniruotes per dieną? Tačiau jos visos yra skirtingos. Jėgai, ištvermei skiriama dažniausiai viena treniruotė, kitu metu vyksta technikos ir strategijos (įsivaizduokite, net plaukimas ar sprintas turi savo strategiją ir techniką) treniruotės. Ir nepamirškite, jog nei viena tų sporto rūšių nėra orientuota į svorio metimą – krosą bėgantys treniruoja fizinę ir psichologinę ištvermę, krepšininkai, futbolininkai, ledo ritulininkai ištvermę, jėgą ir techniką reikalingą jų sportui. Taigi, koncentruojantis į riebalų kiekio reguliavimą – tiek tikrai nereikia – 4 efektyvios treniruotės per savaitę yra daugiau nei pakankama, jeigu nesirengiate dalyvauti fitneso varžybose. Tuo labiau jums tikrai nereikia sportuoti po du kartus per dieną. Tai tiesiog kvaila.

Atminkite, kad kaip ir visur, sporte galioja auksinė taisyklė – svarbų ne kiekybė, o kokybė.

3. Užsibrėžkite teisingus ir įgyvendinamus tikslus. Dažnai žmonės susidomi sportu ir pamato gražius rezultatus, kurių norėtų pasiekti. Viskas yra gerai, tačiau, būkime realistais – greičiausiai nesate manekenė, kuriai nuo 16 metų kartas nuo karto (arba dažnai) reikia rodytis ant podiumo arba fotostudijose ir figurą tobulinate nuolat (tiksliau, atsiradus net vieno kilogramo neatitikimui jį naikinate). Todėl, labai greitai pasiekti norimų rezultatų yra neįmanoma. Tikrai taip. Jūs galite bandyti šokti į „tempą“, tačiau tai baigsis ne puikia savijauta (apie kurią daugelis tauškia), bet išsekintu organizmu, dideliu nervingumu ir, galiausiai, nusivylimu savimi.

Todėl, savo tikslus skaidykite etapais. Sveriate 10 kilogramų per daug? Užsibrėžkite, kad per 3 mėnesius numesite 2-5 kg. Per sekančius – dar tiek pat. Ir nuosekliai, ramiai, nepertempiant galvos ir kūnų, užtikrintai to siekite. Jeigu norite tapti milijoniere, pradėkite galvoti apie tai, kaip pirmiausia uždirbti 2500 eurų.

4. Planuokite, planuokite, planuokite. Jeigu planuojate sportuoti daug – planuokite. Realiai įvertinkite savo galimybes ir darbotvarkę, sąžiningai pripažinkite, kiek galite spėti, tačiau nesukčiaukite nei vienu, nei kitu atveju – esate tik žmogus, o diena turi tik 24 valandas, nei daugiau nei mažiau, tačiau, jeigu vietoje treniruotės renkatės televizorių, knygą ar kompiuterį – tai yra blogai ir „nuvargau“ šioje vietoje negalioja.

Realiai įvertinkite savo užimtumą ir pagal tai, pasirinkite kiek ir kokiu metu sportuosite. Kaip minėjome, keturių treniruočių savaitėje tikrai pakanka, tačiau jei turite daugiau laiko ir jėgų – galite rinktis ir penkias ar daugiau. Sportuojant keturias dienas per savaitę ir norint numesti svorio, dvi dienas reikėtų skirti tikslingoms kardio treniruotėms, o kitas dvi dienas derinti treniruoklius su kardio treniruotėmis. Tai reiškia, kad dvi dienas turėtumėte bėgti ilgus atstūmus arba intensyviai minti dviratį, lipti laiptais, nepriklausomai nuo to, lauke tai darote ar sporto salėje. Kitas dvi dienas, maždaug po 15-30 min. skirti kardio treniruotėms ir mažiausiai 30 min raumenų stiprinimui su treniruokliais.

Taigi, jūsų treniruočių planas galėtų būti toks – pirmadienį pradedate nuo kardio/raumenų stiprinimo (60 – 120 min), trečiadienį visą laiką bėgate (pagal savo ištvermę), penktadienį vėl kardio/raumenų stiprinimas (60-120 min) ir sekmadienį vėl bėgate. Jūsų pirma diena gali būti ir antradienis – jokio skirtumo. Jokio plėšymosi ir jokių bekompromisių sprendimų, ar ne?

5. Veikite. Nepaisant to, kad sportas neturi tapti jūsų gyvenimu ar maniakine mintimi, neatidėliokite ir veikite. Net planuokite veikdami – išeikite į gryną orą, vaikščiodami apmąstykite tuos klausimus, apie kuriuos kalbėjome šiame straipsnyje. Ir ne žadėkite, o išties pradėkite nuo rytojaus. Protingas režimas ir tingėjimas neturi nieko bendro. Todėl, mažais žingsneliais (tačiau ne kaip bepročių avinų banda, kuriai sveikata nesvarbu, bėkite į vartus), judėkite link savo tikslo. Jeigu jo sieksite, būtinai pasieksite, net nežalodami savęs fiziškai ir psichologiškai.

Sėkmės jums, o jeigu kils klausimų – visuomet klauskite.