Daugelis dažniausiai poreikį sportuoti atranda tuomet, kuomet pastebi, jog jų kūno formos toli nuo tobulų. Dažniausia paskata sportuoti, kaip taisyklė, tampa nepasitenkinimas savo svoriu, o žinia, kad sportas yra vienas efektyviausių būdų pasiekti gražesnes kūno formas.

Efektyvus svorio mėtimas dažniausiai priklauso nuo dviejų, pačių svarbiausių dalykų – mitybos ir fizinio aktyvumo. Kartais, svorio prieaugį sąlygoja tam tikros ligos, tačiau, pagrindinė antsvorio priežastimi išlieka netinkamas gyvenimo būdas.

Norint numesti svorio, pirmiausia žmogus turėtų peržiūrėti savo mitybos įpročius. Nors mitybos reguliavimas, nepamelavus – yra atskiras mokslas, tačiau, norintys pradėti reguliuoti savo svorį turi atkreipti dėmesį į pagrindinius principus: maitinimosi darbotvarkę ir maistą, kurį vartoja.

Norėdami sumažinti savo kūno svorį, turite atminti, jog privalote maitintis reguliariai ir atsisakyti užkandžių. Reguliariai reiškia tai, kad turite valgyti pusryčius, pietus ir vakarienę, tačiau vengti užkandžių darbe ar prie televizoriaus.

Taip pat turėtumėte peržiūrėti savo racioną. Jums reikėtų vengti keptų, „sunkių“ produktų, kurie apsunkina skrandį ir „krauna“ papildomus kilogramus. Reikėtų vengti tokių produktų kaip bulvės, makaronai. Vengti saldumynų ir desertų. Taip pat reikėtų vengti aliejuje kepamų patiekalų. Jūsų maistas turėtų būti kuo natūralesnis.
Maitintis, kaip jau minėta, reikėtų tris kartus – reikėtų suvalgyti ganėtinai sočius pusryčius (kai kurie dietologai teigia, jog tai yra pats svarbiausias patiekalas), tačiau jie turi būti iš lengvų produktų – kruopų, vaisių, jogurto. Pietums reikėtų rinktis kaip įmanoma „lengvesnius“ patiekalus ir garnyrus – stenkitės, jog garnyrą sudarytų kruopos, pavyzdžiui ryžiai ar grikiai, mėsą kaip įmanoma dažniau keiskite žuvimi. Na, o vakarienei reikėtų rinktis salotas.

Šiek tiek sureguliavę savo maitinimosi planą, nepamirškite didinti savo fizinio aktyvumo. Svorio metimui yra pasitelkiami taip vadinami kardio pratimai. Priklausomai nuo Jūsų formos ir galimybių jūs turite pradėti judėti – jeigu svoris yra išties didelis, pradžioje mėginkite greitų žingsniu pavaikščioti kokią valandą arba dvi lauke, o vėliau imkitės begioti. Jeigu fizinis pasirinkimas leidžia – pradėkite bėgioti iškart. Tai darykite kas antrą dieną, po truputi didindami savo bėgamo nuotolio atstumus.

Siūlomas bėgimų grafikas, pradedančiam sportuoti:

1 savaitė: 3 kartai 1000-1500 m.
2 savaitė: 3 kartai 1500-2000 m.
3 savaitė: 4 kartai 1500-2000 m.
4 savaitė 4 kartai 1500-2000 m

Svorio mėtimas nėra lengvas procesas, tačiau derinant tinkamą mitybą ir sportą – jūs pasieksite puikių rezultatų, kurie jus nustebins!