Svorio metimas, tai tam tikri mitybos principai ir susikaupusių riebalų deginimas. Metant svorį, efektyviausios yra kardio treniruotės, t.y. dviračio minimas, dviratis, aerobikos treniruotės ir kt. Visgi bėgimas buvo ir išlieka vienu efektyviausiu būdu metant svorį ir kiekvieno žmogaus, norinčio pašalinti riebalų perteklių, treniruotėse šis būdas turėtų būti įtrauktas.

Kodėl bėgimas toks efektyvus?

Pirmiausia todėl, kad tai vadinamas kardio/ištvermės pratimas. Bėgant jūsų širdies apkrovos padidėja, todėl iš jūsų organizmo šalinasi skysčiai ir energijai išgauti kaip kuras yra naudojami susikaupę riebalai.

Antra, skirtingai nuo kitų pratimų, bėgimas yra bendrasis pratimas. Kitaip tariant, kai jūs bėgate dirba faktiškai visi jūsų kūno raumenys, apkrovos tenka tiek kojoms, tiek rankoms , tiek pilvui tiek ir talijai, kuriuose kaupiasi didžiausios riebalų sankaupos. Pvz., mindami dviratį, jūs dalį „darbinės“ masės laikote ant sėdynės arba lipdami laiptais dalį svorio prilaikote rankomis.

Trečia, rodos aerobika galėtų būti ne mažiau efektyvi, tačiau aerobikos problema yra ta, kad tai rinkinys pratimų, kurie daugiau ar mažiau „judina“ mažuosius raumenis ir yra sukoncentruota būtent į juos, o tinkamos apkrovos kūnas per ją negauna, todėl riebalų deginimo didelis efektyvumas pasiekiamas tik labai intensyviose treniruotėse.

Be to, aerobika nusileidžia bėgimui dar ir tuo, jog jos metu tik tam tikrą laiką galima dirbti efektyviai – trumpai tariant, susitvarkę su jūsų svorių raumenys sustiprėja ir efektyvumas dingsta, kai tuo tarpu bėgant galima didinti greiti ar statumą (jeigu kalbant apie treniruočių salę), o geriausiu atveju, jei bėgate lauke ir ne stadione, dar ir turi natūralius pasipriešinimus – įkalnes, posūkius ir kt.

Taigi, norėdami efektyviai numesti svorio – užsiimkite aerobika arba bėkite. Jeigu renkatės tarp šių dviejų užsiėmimų, be jokios abejonės bėgimas turėtų būti prioritetu, kadangi tai pirmiausia individualus užsiėmimas, su kuriuo jūs galite tinkamai pasirinkti krūvius, o kitus privalumus mes jau paminėjome.

Ilgų nuotolių, ištvermės ir sėkmės!