Viena gražiausių žmogaus kūno vietų – pilvo presas. Tuo neabejoja nei moterys, nei vyrai. Gražus pilvo presas vilioja moteris, o vyrams merginos su stangriu pilvuku tampa dar seksualesnėmis. Turbūt logiška tai, kad tai kas gražu – sunkiai pasiekiama, todėl preso treniruotės yra sunkios ir ilgos.

Kaip ir kiekvienos kūno vietos treniruotei, taip ir pilvo presui treniruoti pirmiausiai reikia išsiaiškinti koks jis šiuo metu yra ir tik po to atitinkamai pritaikyti treniruotes. Jeigu žmogaus svoris yra labai nedidelis, o jo pilvas net įdubęs, tuomet treniruotės bus vienokios. Jei, kaip dažnam nesportuojančiam, mėgstančiam pavalgyti ir papiktnaudžiauti alkoholiu pilvas „karo“, tuomet treniruotės bus kitokios. Taigi, įvertinkite savo pilvą ir tik tuomet imkitės jo treniravimo.

Liaudies, o ir profesionalų išmintis sako – geriau nedaryt išvis, nei daryti bet kaip. Todėl, domėkitės, kokios treniruotės yra tinkamiausios jums ir sportuokite nuosekliai ir taisyklingai. Jei to nedarysite, tiesiog plušėsite, arba šiaip laiką leisite veltui ir kaltinsite sporto sunkumą ar netikslingumą, dėl to, kad patys netinkamai ėmėtės pilvo preso treniruočių.

Technika.

Tie kurie turi įdubusi ar šiaip beformį pilvą būtina augintis masę. Auginantis masę pilvo preso pratimai turėtų būti atliekami lėtai, kartais net su svoriais. Auginantis svorį, nereikėtų piktnaudžiauti pilvo preso treniruotėmis ir daryti pratimus su protu. Augant masei, augs ir pilvo preso raumenys.

Metantiems svorį reikėtų naudotis pratimų technika, kuri naudojama stengiantis mažinti svorį ir ryškinti raumenis. T.y. jus turite atlikinėti dideliu tempu daug pakartojimu visiškai nenaudodami svorio. Pastaba: darant daug pakartojimu ir greitai žmonės dažnai pratimus daro netaisyklingai. Pirmiausia išmokite tinkamai atlikti pratimus, o tik tuomet darykite didelį jų pakartojimų kiekį dideliu tempu.

Pratimai.

Pilvo presui treniruoti pratimų yra daugybė. Nors labiausiai žinomas yra atsilenkimai, tačiau tai nereiškia, kad jie duoda geriausią rezultatą. Greičiau atvirkščiai. Taigi, tarp pratimų reikėtų paminėti atsilenkimus, atsilenkimus gulint ant paprasto suoliuko, atsilenkimus gulint ant nuožulnaus suoliuko, atsilenkimus naudojant svorį, atsilenkimus naudojant lanką, atsilenkimus užkėlus kojas ant suoliuko, kojų kėlimą romėniškoje kėdėje, lenkimusis į šoną ir pratimus atliekamus specialiame treniruoklyje.

Kaip matote rinktis yra iš ko. Tačiau reikia atminti, kad vieni pratimai treniruoja vienus pilvo preso raumenis, kiti kitus. Nepamirškite, kad pilvo presas yra sudarytas iš 4 raumenų porų ir stenkitės vienodai jas visas ištreniruoti.