progres2Daugelis pradėjusių sportuoti daugiau ar mažiau mato savo galimybes, tačiau sportuojant reikia ne tik jas išnaudoti, tačiau ir progresuoti. Jeigu žmogus sportuoja visuomet su tokiais pačiais svoriais, pakartojimų skaičiais ir t.t. – progresuoti ir save motyvuoti yra kur kas sudėtingiau.

Ir išties, jei jūsų tikslas ne tik atsakyti į klausimą kiek „stumi (spaudi) nuo krūtinės?“, bet tolygiai daryti progresą visose pratimuose, jums ilgainiui gali pasirodyti, kad sportuojate beprasmiškai – iš akies užsidedamas svoris treniruoklyje, arba pastovus pakartojimų skaičius, kai regis apkrovos akivaizdžiai nedidėja, gali varyti į tikrą neviltį. Tokios problemos sprendimas – treniruočių dienoraščiai arba apskaita.

Kam jie reikalingi? Pirmiausia tam, kad tinkamai nusistatytumėte ir laikytumėtės savo programos. Turbūt ne vienam yra nutikę taip, kad atėjus ir prisėdus prie treniruoklio, nebepameni, kiek praėjusį kartą svorio užsidėjai. Ir tai natūralu – sportuojant rimtai, pratimų skaičius dažnai būna didelis, todėl sunku atminti visus treniruoklius, priėjimų ir pakartojimų skaičius.

Čia mus gali išgelbėti treniruočių dienoraščiai, kuriuose būtų sužimėta ne tik programa (pratimas ar treniruoklio numeris), tačiau ir jūsų progresas. Jei sportuojate su treneriu, greičiausiai jis paruoš kažką panašaus jums, nors dažniausiai treneriai apsiriboja elementarių treniruočių programų surašymų. Internete, taip pat yra atsisiųsti panašių programų, kurios skirtos treniruočių progreso stebėjimui. Tačiau dauguma jų kainuoja ir gana nemažai, turint omenyje tai, kad jų funkcija sukurti kompiuterinę arba spausdintą lentelę, kurioje jūs patys viską turėtumėte įrašyti.

Sprendimas, šioje vietoje, yra labai paprastas. Neabejoju, kad visi lankytojai moka naudotis Word, Exel arba panašiomis programomis. Pasinaudojus jomis susidaryti tokią treniruočių stebėjimo lentelę tikrai nesunku. Tokiame šablone turėtų būti nurodyta – treniruotės diena, pratimai, pakartojimų skaičius ir svoriai, su kuriais jūs dirbate (svorį įrašote po pratimo arba treniruotės ranka). Taip pat galite įsirašyti pradinį savo svorį (dažnai treniruočių metu žmonės siekia svorio pokyčių) ar pan. Tokį dokumentą reikia pasiruošti mažiausiai mėnesiui, nes savaitės ar dviejų progreso stebėjimas yra bevertis laiko švaistymas. Taip yra dėl to, kad sportas labai dažnai reikalauja kur kas didesnių laiko tarpų rezultatui pasiekti.

Ką tai duos? Pirmiausia, toks dokumentas suteiks jūsų treniruotei daugiau disciplinos. Ji treniruojantis yra būtina. Antra, jis suteiks treniruotėms efektyvumo – šiandien treniruodamiesi su 20 kilogramų „drugelio“ treniruoklyje, po kiek laiko prie jo žinosite, kad turite užsidėti kiek daugiau, nei 20 kilogramų. Trečia, savo progreso stebėsena jums suteiks daugiau motyvacijos ir neleis paskęsti sporto rutinoje, kuomet jau nebepameni kiek laiko sportuoji, o progreso visiškai nematai. Kita vertus, tokios informacijos kaupimas bus jums tarsi treneris, kuris primins jums, jei jūs kurį laiką tinginiausite.

Todėl, pasidarykite tokio tipo dokumentą – kompiuterije ar atspausdintą. Kaip jums patogiau. Jeigu jau labai tingite, galite pasinaudoti sportuok.info paruoštu šablonu, kurį, be abejo galite tobulinti ir moduliuoti kaip jums patogu. Tai labai paprastas ir elementarus dokumentas, tačiau, tinginių skundai nepriimami : )

Atsisiųskite dokumentą iš čia.