gymVienas geriausių būdų susigadinti savo įvaizdį prieš sportuojančius kolegas – nederamai elgtis sporto salėje. Su šia problema susiduria labai daug į sporto salę atėjusių naujokių. Sąlygoti savo baimės, nežinojimo kaip sportuoti naujokai salėje dažnai elgiasi išaukiančiai ir nekultūringai. Keletas patarimų jums, tam kad nesulauktumėte piktų kolegų žvilgsnių ir tam, kad jūsų neprisimintu kaip „to, kuris atėjo pažaisti“.
1. Jei atėjote į sporto salę – sportuokit. Dauguma atėjusių sportuoti į sporto salę tiesiog žioplinėja – vaikšto, apžiūrinėja treniruoklius ir tokiu būdu tik trukdo kitiems. Įsitikinkite, kad treniruoklis laisvas, užimkite jį ir mėginkit tyrinėti darydami pratimą – net neteisingas atlikimas duos daugiau naudos nei vaikščiojimas aplink treniruoklius.
2. Nekelkit triukšmo. Dažnai pradedantieji bijo ateiti sportuoti vieni. Tuomet jie dažniausiai užsiima ne sportu, o triukšmu – pokalbiais ir juokais su drauge ar draugu. Nepamirškite, kad salėje jūs nesate vieni ir jūs randatės sporto salėje o ne kavinėje, klube ar jūsų darbovietės rūkykloje. Sportuokit, pakalbėsit vėliau.
3. Nestovėkit ir netrukdykit. Pradedantieji sportuoti dažniausiai pradeda nuo nedidelių svorių, pakartojimų skaičiaus. Tai labai protingas sprendimas leidžiantis kūnui apsiprasti su krūviu. Tačiau su tuo atsiranda kita problema – naujokai nenuvargsta, taigi, jie nulipę nuo treniruoklio gali ramiausiai stovėti. Tuo tarpu jau patyrę žmonės turi kur kas didesnes apkrovas ir jiems tiesiog būtina vaikščioti, kad atgautu kvapą – nestovėkit ant praėjimo.
4. Nelipkite ant užimtų treniruoklių. Viena didžiausių naujoko elgsenos klaidų – lipimas ant jau užimto treniruoklio. Dažnai susidaro įspūdis, kad į sporto salę atėję nauji žmonės jaučiasi esantys vieni ir svarbiausi salėje. Taip yra dėl to, kad jie pasikuklina pasiklausti šalia esančiu ar treniruoklis nėra užimtas. Tokie dalykai sutrikdo kito sportuojančio ritmą, o tuo pačiu sukelia pykti naujokui. Taigi, geriau pirmiausia apžiūrėkite ar treniruoklis laisvas. O jei nesate įsitikinę, vis tiek paklauskite arčiausiai treniruoklio esančio žmogaus ar treniruoklis laisvas. Jeigu neturite laiko laukti – nebūkite akiplėšos, tiesiog paklauskite žmogaus dirbančio su treniruokliu ar nieko jei jūs darysite kartu.
5. Ilsėkitės nulipę nuo treniruoklio. Daugelis naujokų ir ne tik jų turi vieną gana nervinančią savybę – pertraukas tarp priėjimų praleisti ant treniruoklio. Nulipkite nuo jo, nes galbūt, kas nors laukia progos jūsų paprašyti, kad galėtų prieiti prie jo. Nepamirškite, ne visi į sporto salę ateina smagiai praleisti laiko – nemažai žmonių tiesiog vykdo programas ir galbūt kažkur skuba.
6. Telefonu kalbėkite už salės ribų. Atėjus į sporto sale meilės ir verslo reikalus palikite už jos ribų. O jei esate labai įsimylėję arba labai dideli verslininkai – tuomet telefonu kalbėkite už salės ribų. Turėkite kultūros – gerbkite kitus ir kiti gerbs jus.
7. Nepalikinėkite inventoriaus. Jeigu dirbate su svarmenimis, tiesiatės kilimėlius ir pan. atlikę savo pratimus susirinkite inventorių. Juk turbūt jūs nemėtote savo apatiniu namuose kur papuolė? Tvarka turi būti visur. Ir nesvarbu, kad jūs sumokėjote už abonementą – tvarkos ir kultūros reikia laikytis visur. Net sporto salėje.
8. Neimkite inventoriaus. Kartais naujokai, o ne tik ir jie elgiasi akiplėšiškai imdami svetimus svorius, suoliukus, svarmenis ir kt. Svetimus, reiškia užimtus. Apžiūrėkite ar šis inventorius užimtas ar ne, o jei dvejojate – paklauskite paskutinio prie jų buvusio žmogaus.
9. Darykite ne per ilgas pertraukas. Ši problema opi tiek pradedantiesiems, tiek ir patyrusiems. Dažnai žmonės užsikalba, užsivaikšto ir tiesiog tampa trukdžiais. Ypač tai aktualu nedidelėse salėse. Todėl laikykitės programoje nurodomų laikų tarp priejimų. Jie nurodomi ne šiaip sau. Jei jų nėra – klauskite programos sudarytojo.
10. Pasirinkite protingą aprangą. Atminkite sporto salė yra vieta sportuoti. Apranga svarbiausia turi būti patogi. Labai neblogai, kuomet ji yra stilinga, madinga ir t.t. Bet atminkite, kad sporto salė nėra vieta demonstruoti jūsų „meniškumui“ ar ekstravagancijai. Tą padarysite išėję iš jos.
Sekmės!