how-to-start-running-300x239Nors daugeliui vasara yra atostogų metas ir dažnai norisi mėgautis saulės spinduliais ir atostogomis, tačiau dažnai šis metų laikas primena mums apie tai, kad mes gyvenome pasyviai ir tingėjome sportuoti. Vasara apie tai primena visur – ir parduotuvėje besirenkant naują drabužį, žaidžiant tinklinį su draugais, ar besideginant paplūdimį. Ir tai būdinga ir vyrams ir moterims. Tuomet jie sau žada – po atostogų būtinai pradėsiu sportuot, tačiau dažnai to netęsi ir kitais metais vėl situacija kartojasi.. Tačiau vasara tai išties puikus laikas pradėti sportuoti.

Geras oras – teigiamas ar neigiamas veiksnys?

Viena vertus vasara gali pasirodyti nelabai patraukli sportui – dažnai žmonės atostogauja būtent vasarą. Moksleiviams ir studentams pasibaigę mokslai, o dirbantys žmonės, išvarginti kasdienės rutinos, dažnai nori mėgautis bėgančiu laiku nieko neveikdami.

Šiltas oras, viena vertus, tikrai sportuoti nepadeda. Karštis, kuris yra būdingas vasarai, atbaido mus nuo noro sportuoti. Organizmas tam priešinasi, nes sportuojant vasarą jam reikia sunaudoti kur kas daugiau energijos. Todėl prieš imant aktyviai sportuoti vasarą, reikėtų žinoti savo organizmo galimybės – pvz. bėgiojimas vasarą gali turėti tragiškų pasekmių žmonėms sergantiems širdies ligomis.

Tačiau yra ir kita vasaros pusė. Pirmiausia – vasara sportuoti nereikia jokių ypatingesnių pasiruošimų. T.y. jums iš esmės nereikia pirkti specialių, brangesnių šiltų, ar sporto salei skirtų drabužių. Maža to, jums nereikia leisti papildomų pinigų – jokių abonementų sporto klubui – viskas po ranka. Norite bėgioti – bėkite bet kur, jums netrukdys nei dulkiantis lietus, nei sniegas, nei apsnigti ar apledėję bėgimo takai. Išeikite į gatvę ir pradėkite judėti. Tai viskas.

Šiltesnis noras, nors prieš tai buvo minėtas kaip minusas, tampa pliusu tuomet, kuomet jus norite numesti svorio. Šiluma jūsų organizmą priverčia dirbti sunkiau, o tai reiškia ne ką kitą, o geresnius rezultatus per tą patį reikalą. Kitaip tariant, jei pvz. metate svorį, jo metimas bėgiojant vasarą bus kur kas efektyvesnis nei kitu metų laiku. Maža to, organizmui pripratus prie didesnių krūvių, vėliau jam kur kas lengviau gaunant mažesnius.

Taigi, nors yra veiksnių kurie gali sustabdyti nuo sporto vasarą, tačiau, neabejotina, kad svarstyklės nulenkiamos į sporto vasarą pusę – jūs nebeturite pasiteisinimų dėl baisaus šalčio, didelio užimtumo, ar finansų trūkumo. Jums nieko daugiau nereikia, tik noro ir ryžto pradėti. O rudenį tęsti bus lengviau.

Kokiam sportui vasara yra tinkamiausia?

Pirmiausia, vasarą nereikalaukite iš savęs per daug. Net daugelis sportininkų atostogauja vasara. Vasara itin palankus metas pradėti sportuoti todėl, kad oras sąlygoja tai, kad sportas tampa malonesniu ir prieinamesniu. Todėl nealinkite savo organizmo, o ruoškite jį rimtesniam laikotarpiui.

Vasara, neabejotinai, tinkamiausias laikas bėgioti. Bėgioti gailite visur ir bet kada. Miškas, ar stadionas – esminio skirtumo nėra. Esmė ta, kad tai kas sunku, vasara tampa maloniau. O bėgimas yra bene geriausia iki šiol žinoma priemonė metant svorį.

Taip pat galite išnaudoti vasarą ir komandiniam sportui – pavyzdžiui tinkliniui su draugais. Esmė ta, kad vasara yra labai tinkamas laikas ištvermei gerinti (kardio), tačiau nėra tokia naudinga tarkime raumenų auginimui (kalba eina ne apie sportą sporto klube).

Todėl nedelskite ir pradėkite keistis jau dabar. Pradėti tikrai bus lengva, jeigu tik to norėsite. Ir kitamet, o gal net šios vasaros gale, galėsite sau nebepriekaištauti dėl to, kad neturėjote laiko, pinigų ar pan…

Sekmės.