Vienas svarbiausių etapų sportuojant – tinkamas raumenų apšildymas. Sušildyti raumenys leidžia ne tik sportuoti efektyviau, bet ir smarkiai sumažina galimybę gauti traumas sportuojant. Todėl, apie tinkamą raumenų šildymą privalo žinoti kiekvienas.

Pradėkime nuo to, kokios gali būti pasekmės, kuomet nėra tinkamai apšildomi. Žinia, kad raumenų traumos sudaro apie 30 procentų visų sporto traumų. Pirmieji, turbūt dažniausiai įvykstantis, tai raumenų patempimai. Jie pagal savo sudėtingumą skirstomi į tris laipsnius. Nuo elementaraus raumens pertempimo iki visiško raumens suardymo. Taip pat, neapšylus smarkiai išauga raumens plyšimo galimybė. Visos su netinkamu apšilymu susijusios traumos yra sudėtingos, ilgai ir sunkiai gydomos, todėl, nepagailėkite laiko tinkamai apšilti prieš treniruotę, tai ne tik sumažins traumos galimybę, tačiau ir padidins jūsų raumenų darbo efektyvumą.

Apšilime svarbiausi yra tempimo pratimai. Taip yra dėl to, kad raumenų patempimai, plyšimai įvyksta būtent dėl to, kad raumuo išsitempia virš savo elastingumo ribos. Taigi, nuoseklu, jog tempimo pratimai smarkiai padidins raumens elastingumą.

Apšilinėjant ypatingą dėmesį reikėtų skirti nugaros ir kojų raumenims, mat būtent šiose vietose dažniausiai patyriamos traumos.

Nesvarbu, kokius apšilimo pratimus jūs pasirinksite, pradėkite ne nuo tempimo pratimo, nuo nuo bendro raumenų sušildymo. T.y. leiskite savo raumenims gauti daugiau šilumos. Tai gali būti raumenų šildymas rankomis (įtrinimas), bendro pobūdžio pratimai (nepilnai juos atliekant). Kuomet jau jausite šilumą raumenyse, tik tuomet pereikite prie tempimo pratimų.

Rekomenduotini pratimai:

Bendrojo pobūdžio: kojų kėlimas, pritūpimai, įtupsai, korpuso lenkimas arba sukimas, galvos sukimas, pečių sukimas, nedidelis kiekis atsilenkimų (ne pilnai atsilenkiant) ir kt.

Tempimo pratimai – pasilenkimas prie kojų pirštų galų, smarkūs lenkimaisi į šonus ir atgal, kojos tempimas spaudžiant pėdą link nudaros, „virvutė“, „špagatas“ (nebūtina juos padaryti pilnai), galvos lenkimas atsisėdus prie kelio ir kt.