Šį kartą pakalbėkime apie pratimus. Nors daugelis nori ar net pradeda sportuoti, labai dažnai nutinka taip, jog sportuodami žmonės nieko nežino apie pratimus. Šiame, neilgame straipsnyje trumpai apžvelgsime tai, kas yra pratimai. Kaip jie skirstomi ir kokią naudą kuriai kūno daliai suteikia.

Taigi, pirmiausia turite žinoti, jog pratimų grupavimų gali būti labai skirtingų ir daug. Visgi, reikėtų išskirti pratimų klasifikaciją į bendrus pratimus, skirtus visam kūnui ar keliems raumenims stiprinti ir izoliaciniai pratimai, kurie būna skirti vienam raumeniui ar raumenų grupei.

Bendri pratimai tai yra pratimai, kurie stiprina kelias, nebūtinai susijusias raumenų grupes. Pavyzdžiui, prie tokių pratimų galėtų būti priskiriami atsispaudimai, štangos spaudimas ir kt.

Izoliaciniai pratimai dažniausiai skirstomi į didesnes grupes, tarkime pratimai kojoms, pratimai rankoms, pratimai krūtinei, pratimai pilvo presui ir kt. Tačiau, šiek tiek pažengę sportininkai imasi atskirų raumenų, o ne atskirų raumenų grupių pratimų, pavyzdžiui atlieka pratimus keturgalviam raumeniui, bicepsui, tricepsui, apatiniams pilvo preso raumenims ir kt. Taigi, tarkime, kaip izoliacinių pratimų pavyzdžiai galėtų būti paminėti tokie pratimai kaip rankų suvedimas treniruoklyje, prancūziškas spaudimas ir begalė kitų.

Taip pat pratimus galime skirstyti į pratimus, kurie atliekami be treniruoklių pagalbos ir pratimus, atliekamus treniruoklyje. Prie pirmųjų galėtume priskirti tokius pratimus kaip pritūpimai, atsilenkimai, atsispaudimai, o prie antrųjų – kojų stūmimą, rankų suvedimą ir kt. pratimus.
pratimai
Jums gali pasirodyti, jog pratimų pobūdis ir grupavimas nėra labai svarbūs elementai, tačiau, atminkite, jog tik žinodami pagrindus, jūs galėsite tinkamai pasirinkiti sau labiausiai tinkančius pratimus ir teisingai juos atlikti.